притисни ентер »

Трамп најави важна информација поврзана со изборни манипулации

Трамп најави важна информација поврзана со изборни манипулации

„Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија. Бидете во тек“, напиша Доналд Трамп на „Твитер“. Џорџија после рачното пребројување на гласови, вчера и официјално прогласи победа на Џо Бајден. Претходно оваа држава прогласи победа на Бајден, но набрзо ја повлече објавата. Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, кој е републиканец,

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека наскоро ќе објави важна информација која се однесува на изборна измама во државата Џорџија. „Доаѓа важна информација за изборна измама во Џорџија. Бидете во тек“ – напиша Трамп на Твитер. Во петокот, по рачното пребројување на гласовите беше потврдено дека Бајден победил во оваа држава. Според тие

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1566809029200-0’); }); Доналд Трамп изнесе нови наводи кои одат во негова корист и во прилог на неговата теорија за неправилностите кои се случија по изборите на 3. ноември, поврзувајќи и пренесувајќи низа на соопштенија на аналитичарот на податоци Џастин Јарт, Во нив се зборува за големо,

Трамп: Набрзо ќе објавиме информации и докази за изборниот фалсификат

Трамп: Набрзо ќе објавиме информации и докази за изборниот фалсификат

Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, на својот Твитер профил најави важна информација за манипулација на изборните резултати во Џорџија. Резултатот од изборите во Џорџија беше 2,474,507 гласови за Џо Бајден, додека Доналд Трамп освои 0,2% помалку од гласовите или 2,461,837. Според државните закони, Кампањата на Трамп побара рачно пребројување

Нe ce дaвa: Пocлeднa шaнca нa Трамп дa гo зaпpe Бајден

Нe ce дaвa: Пocлeднa шaнca нa Трамп дa гo зaпpe Бајден

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат изборните резултати во клучните држави. Но, напорот да се запре процесот на верификација на гласачките

Дали ќе се доцни со ковид-вакцинацијата во САД? Бјаден предупредува, Трамп вели-подготвени сме!

Дали ќе се доцни со ковид-вакцинацијата во САД? Бјаден предупредува, Трамп вели-подготвени сме!

Свет главна страна Дали ќе се доцни со ковид-вакцинацијата во САД? Бјаден предупредува, Трамп вели-подготвени сме! 3 минути ago Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден предупреди дека неговите мерки за борба со корона вирусот ќе доцнат со недели и со месеци доколку актуелниот претседател продолжи да ја блокира транзицијата на власта. Од друга

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп. Демократот Бајден се подготвува да ја преземе Белата куќа од Трамп на 20 јануари, додека сегашниот

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп. Демократот Бајден се подготвува да ја преземе Белата куќа од Трамп на 20 јануари, додека сегашниот

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп. Демократот Бајден се подготвува да ја преземе Белата куќа од Трамп на 20 јануари, додека сегашниот

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава. По рачното пребројување на гласовите, Бајден во Џорџија победи со 12.284 гласови, пренесува Би-Би-Си. Рафенспергер, кој е републиканец, претходно даде

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се придржуваат до „нормалната“ изборна процедура, јави дописникот на МИА од Вашингтон. Мичиген е една од државите

И републиканците почнаа да се оградуваат од Трамп

И републиканците почнаа да се оградуваат од Трамп

Две недели откако Џо Бајден прогласи победа на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп. Демократот Бајден се подготвува да ја преземе Белата куќа од Трамп на 20 јануари, додека сегашниот претседател

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од Трамп. Демократот Бајден се подготвува да ја преземе Белата куќа од Трамп на 20 јануари, додека сегашниот

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава. По рачното пребројување на гласовите, Бајден во Џорџија победи со 12.284 гласови, пренесува Би-Би-Си. Рафенспергер, кој е републиканец, претходно даде

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се придржуваат до „нормалната“ изборна