притисни ентер »

Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед

Мегваер одбил огромна плата од Сити, само за да игра за Манчестер јунајтед

Доколку потпишел за Манчестер Сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд. Според англиските медиуми, Манчестер јунајтед му понудил 278.000 фунти неделна плата на Мегваер за да потпише за нив. Тој би заработил фантастични 70 милиони фунти за пет години и би бил

Mегваер сакал само во Јунајтед: Откриено каква понуда одбил од Манчестер Сити

Mегваер сакал само во Јунајтед: Откриено каква понуда одбил од Манчестер Сити

Хари Мегваер ова лето од Лестер премина во Манчестер Јунајтед и стана најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот. За Мегваер интерес покажуваа и други клубови, а еден од заинтересираните беше градскиот ривал на „црвените ѓаволи“ Манчестер Сити. Сега островските медиуми откриваат дека Мегваер одбил огромна понуда од „граѓаните“ за да се пресели

Мегваер одбил понуда од која „боли глава“ со цел да се пресели во Манчестер Јунајтед

Мегваер одбил понуда од која „боли глава“ со цел да се пресели во Манчестер Јунајтед

„Дејли Стар“ пренесува дека најскапиот дефанзивец во светот, Хари Мегваер одбил далеку побогата понуда затоа што бил решен кариерата да ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Англискиот репрезентативец одбил неверојатни 278.000 фунти неделно од Манчестер Сити, клуб кој исто така беше заинтересиран за 26 годишниот фудбалер кој за 80 милиони фунти од Лестер

Мегваер одбил многу повисока плата од Манчестер Сити, сакал да се пресели само во Јунајтед

Мегваер одбил многу повисока плата од Манчестер Сити, сакал да се пресели само во Јунајтед

Доколку потпишел за Манчестер Сити, Хери Мегваер ќе станел најплатениот дефанзивец во светот, но тој го одбил предлогот на шампионот за да се пресели на Олд Трафорд. Според англиските медиуми, Манчестер јунајтед му понудил 278.000 фунти неделна плата на Мегваер за да потпише за нив. Тој би заработил фантастични 70 милиони фунти за пет години и би бил

Мегваер одбил огромна плата од Сити

Мегваер одбил огромна плата од Сити

Најскапиот дефанзивец во светот, Хари Мегваер, одбил огромна плата од Манчестер Сити за да се пресели во градскиот ривал Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ платија 80 милиони фунти за дефанзивецот, со неделна плата од околу 190.000 фунти. Далеку подобар беше предлогот на „граѓаните“, но сепак не беше доволно да се убеди Мегваер да потпише со тимот од „Етихад“

Шмајхел: Мегваер изгледа несмасно, но има нешто што малкумина го имаат!

Шмајхел: Мегваер изгледа несмасно, но има нешто што малкумина го имаат!

Хари Мегваер ги воодушеви фановите на Манчестер Јунајтед со својот прв настап на „Олд Трафорд“, но ако има одреден дел од јавноста која е изненадена од перфектното издание кое го имаше англискиот репрезентативец, таков не е случајот со Питер Шмајхел кој во последното интервју го проследи својот прв заклучок кој го донел за стоперот уште по првиот меч