притисни ентер »

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

ЛЕО МЕСИ: Рано е за пензија, пред мене се уште убави години

ЛЕО МЕСИ: Рано е за пензија, пред мене се уште убави години

Лионел Меси по шести пат е прогласен за најдобар фудбалер на светот според францускиот спортски магазин „Франс фудбал“. Аргентинецот е рекордер со тоа што има една „Златна топка“ повеќе од португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо. „Сакам да им се заблагодарам на сите новинари кои гласаа за мене и што ми освозможија повторно да сум на овој подиум. Им

ЛЕО МЕСИ: Рано е за пензија, пред мене се уште убави години

ЛЕО МЕСИ: Рано е за пензија, пред мене се уште убави години

Лионел Меси по шести пат е прогласен за најдобар фудбалер на светот според францускиот спортски магазин „Франс фудбал“. Аргентинецот е рекордер со тоа што има една „Златна топка“ повеќе од португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо. „Сакам да им се заблагодарам на сите новинари кои гласаа за мене и што ми освозможија повторно да сум на овој подиум. Им

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Еден и единствен – Меси ги нареди шесте „Златни топки“ (видео)

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Еден и единствен – Меси ги нареди шесте „Златни топки“ (видео)

Лионел Меси по рекорден шести пат ја освои „Златната топка“ наменета за најдобриот фудбалер на светот за 2019 година. Аргентинецот победи во конкуренција на Ван Дајк, Роналдо и Садио Мане кои влегоа во потесниот круг. Меси ја прими „Златната топка“ од Лука Модриќ, минатогодишниот освојувач, а тој ја додаде новата награда до петте претходни освоени

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Еден и единствен – Меси ги нареди шесте „Златни топки“ (видео)

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Еден и единствен – Меси ги нареди шесте „Златни топки“ (видео)

Лионел Меси по рекорден шести пат ја освои „Златната топка“ наменета за најдобриот фудбалер на светот за 2019 година. Аргентинецот победи во конкуренција на Ван Дајк, Роналдо и Садио Мане кои влегоа во потесниот круг. Меси ја прими „Златната топка“ од Лука Модриќ, минатогодишниот освојувач, а тој ја додаде новата награда до петте претходни освоени

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

По рекорден шести пат, Лионел Меси ја освои „Златната топка“ за Најдобар фудбалер за 2019 година. Во анкетата на „Франс Фудбал“, аргентинскиот гениј го совлада Вирџил ван Дајк. WHAT AN IMAGE! When Luka Modric gives the Ballon d'Or to Lionel Messi #ballondor pic.twitter.com/R4EzajHEu9 — #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019 Меси веќе го доби

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

„Златната топка“ кај Лео Меси – по шести пат!

„Златната топка“ кај Лео Меси – по шести пат!

Она што беше најавено сега доби и официјална потврда. Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси по шести пат во кариерата ја добива „Златната топка“ за најдобар фудбалер на светот за 2019 година во изборот на францускиот магазин „Франс фудбал“. Најголемиот конкурент на Португалецот оваа година, дефанзивецот Вирџил ван Дајк остана на второто место откако

Модриќ: Чест ми беше да му ја предадам „Златната топка“ на Меси, го заслужи трофејот!

Модриќ: Чест ми беше да му ја предадам „Златната топка“ на Меси, го заслужи трофејот!

Лука Модриќ имаше убав гест откако се појави на церемонијата во Париз за да му ја предаде „Златната топка" на Лео Меси, вели дека ваквата практика е убава и треба да стане традиција. Лео Меси вечерва по шест пат ја подигна „Златната топка“, Аргентинецот до признанието од Франс Фудбал стигна пред Вирџил ван Дајк и Кристијано Роналдо. Трофејот на бината

„Златната топка“ кај Лео Меси – по шести пат!

„Златната топка“ кај Лео Меси – по шести пат!

Она што беше најавено сега доби и официјална потврда. Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси по шести пат во кариерата ја добива „Златната топка“ за најдобар фудбалер на светот за 2019 година во изборот на францускиот магазин „Франс фудбал“. Најголемиот конкурент на Португалецот оваа година, дефанзивецот Вирџил ван Дајк остана на второто место откако

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Меси е првиот фудбалер со шест „златни топки“

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо

Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо

Кристијано Роналдо не игра во најдобра форма, а Јувентус со киксот против Сасуоло му ја препушти првата позиција на Интер, кој очигледно ќе биде најголем ривал за титулата сезонава. На вечерашното доделување на наградите за најдобрите играчи во Италија, спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи говорел за двете теми, односно и за иднината на

Меси е првиот фудбалер со шест златни топки

Меси е првиот фудбалер со шест златни топки

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на Ливерпул, Виргил ван Дајк и својот стар ривал, Кристијано Роналдо од Јувентус. Меси го доби трофејот од рацете

Модриќ: Ми беше чест да му ја дадам Златната топка на Меси, ја заслужува!

Модриќ: Ми беше чест да му ја дадам Златната топка на Меси, ја заслужува!

Лука Модриќ е среќен што беше дел од церемонијата во Париз и прогласувањето на најдобрите во 2019 и покрај тоа што не беше номиниран, вели дека убава е практика стариот освојувач да му го предаде трофејот на новиот. Лео Меси вечерва по шест пат го доби признанието „Златна топка“, Аргентинецот до признанието од Франс Фудбал стигна пред Вирџил ван

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Зад Меси и Роналдо во фудбалската историја се Мишел Платини, Јохан Кројф и Марко ван Бастен со по три „Златни топки“. Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“. Аргентинецот влезе во фудбалската историја и стана првиот играч со шест освоени „Златни топки“. Зад себе ги остави Кристијано Роналдо

Меси за историја, прв играч со ШЕСТ трофеи „Златна топка“ (ВИДЕО)

Меси за историја, прв играч со ШЕСТ трофеи „Златна топка“ (ВИДЕО)

Лео Меси испиша нова историја, Аргентинецот вечерва го доби признанието од Франс Фудбал за најдобар во 2019 и стана првиот играч со шест трофеи „Златна топка". Најавите се остварија, Лео Меси го доби трофејот „Златна топка“. Аргентинецот до ова признание на Франс Фудбал стигна пред Вирџил ван Дајк, Садио Мане и Кристијано Роналдо. Фудбалерот на Барселона

Меси го прогласија за најдобар фудбалер, но неговиот син му го украде шоуто (ВИДЕО)

Меси го прогласија за најдобар фудбалер, но неговиот син му го украде шоуто (ВИДЕО)

Аргентинецот Лионел Меси вечерва ја освои својата шеста „Златна топка“ и со тоа стана првиот играч кој освои толку награди кои ги доделува „Франс Фудбал“ Со оваа престижна награда тој го мина Кристијано Роналдо кој остана на пет, а Португалецот реши да не се појави вечерва на гала-церемонијата во Париз. Зад Меси и Роналдо се Мишел Платини, Јохан Кројф

Сеир на векот: Меси има ист број на „Златни топки“ колку што има Роналдо голови во Серија А!

Сеир на векот: Меси има ист број на „Златни топки“ колку што има Роналдо голови во Серија А!

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, по рекорден шести пат ја освои престижната награда „Златна топка“, со која го помина Португалецот Кристијано Роналдо. Ова беше причина плус „сеирџиите“ да се пошегуваат на сметка на Португалецот, кои истакнаа дека Меси има ист број на „Златни топки“ колку што има Роналдо голови во досегашниот дел од сезоната во