притисни ентер »

Себичните Федерер и Надал молчат за воздухот во Мелбурн

Себичните Федерер и Надал молчат за воздухот во Мелбурн

Канадскиот тенисер Брејден Шнур ги нарече Роџер Федерер и Рафаел Надал „себични“ луѓе кои повеќе мислат за своите трофеи отколку за безбедноста на тенисерите, откако втор ден едноподруго квалификациите за Австралија опен беа прекинати поради катастрофалниот квалитет на воздухот во Мелбурн. Шнур, кој е 103. на АТП листата и трет носител на квалификацискиот

Себичните Федерер и Надал молчат за воздухот во Мелбурн

Себичните Федерер и Надал молчат за воздухот во Мелбурн

Канадскиот тенисер Брејден Шнур ги нарече Роџер Федерер и Рафаел Надал „себични“ луѓе кои повеќе мислат за своите трофеи отколку за безбедноста на тенисерите, откако втор ден едноподруго квалификациите за Австралија опен беа прекинати поради катастрофалниот квалитет на воздухот во Мелбурн. Шнур, кој е 103. на АТП листата и трет носител на квалификацискиот