притисни ентер »

Ако газдите молчат, навивачите да грмат – за Вардар!

Ако газдите молчат, навивачите да грмат – за Вардар!

Утре се игра ново коло во ракометната Лига на шампиони, а двократниот европски шампион Вардар, во Скопје го дочекува тимот на Мотор Запорожје. Со оглед на тоа дека тимот на Алушевски е драстично ослабен со неколкуте заминувања на ракометарите поради финансиската криза која го тресе клубот, прекупотребна ќе биде поддршката од трибини за македонскиот

Кој го остава европскиот шампион Вардар сам во оваа битка­?

Кој го остава европскиот шампион Вардар сам во оваа битка­?

РК Вардар е спортска гордост на Скопје. Но, за жал веќе неколку месеци европските шампиони како да се заборавени од сите кои на сет глас велеа дека ќе му помогнат на тимот. Саботниот важен дуел со Мотор Запорожје може да биде еден од последните на двократниот европски шампион и за ракометарите на Вардар. Предупредувањето кое вчера го искажа капитенот

Камерите снимаа, а тие беа со полни усти ветувања за РК Вардар

Камерите снимаа, а тие беа со полни усти ветувања за РК Вардар

РК Вардар е во голема криза. Во се подлабока финансиска криза тоне двократниот европски ракометен шампион иако многумина се биеја во гради дека се подготвени да се поддржи се уште актуелниот европски првак. Како последица на неможноста веќе шест месеци да ја добијат заслужената плата се повеќе ракометни асови почнаа да го напуштаат клубот. До сега