притисни ентер »

5 фанстастични вежби за тело што можете да ги правите во домашни услови

5 фанстастични вежби за тело што можете да ги правите во домашни услови

Со оглед на тоа дека летото и календарски ни се наближува, сигурни сме дека повеќето од вас веќе се трудат да ја подобрат својата фигура. Доколку сте мрзеливи или немате време да одите во фитнес сали, можете да вежбате и дома. Во продолжение ви презентираме 5 фантастични вежби за совршено тело што можете да ги правите во домашни услови, а после кои

Дефинирајте ги мускулите како Џон Сноу: Тренингот на Кит Харингтон

Дефинирајте ги мускулите како Џон Сноу: Тренингот на Кит Харингтон

Доколку сакате да имате функционални мускули ќе мора да платите цена за лифтинг во теретана. Кружните тренинзи на Харингтон кои ги правел додека се подготвувал и се билдал за епскиот филм Помпеја и серијата Игра на тронови, користат голема тежина и се фокусираат на вежби со сопствената тежина за да се изградат мускулна маса. Вежбај како хероите од

„Јас сум вистински ѕвер во теретана“: Познатата старлета открива со помош на кои вежби има толку секси задник

„Јас сум вистински ѕвер во теретана“: Познатата старлета открива со помош на кои вежби има толку секси задник

Познатата старлета користи вежби за да се ослободи од стресот и да го одржува своето ментално здравје. Клои Кардашијан, старлета и риалити ѕвезда не се плаши искрено да зборува за тоа колку напорно вежба и на какви предизвици се изложува себеси за да има толку совршено извајано тело. Не и било лесно кога се вратила на нејзините фитнес вежби, веднаш

Овие вежби не се за жени: Мекото женско тело го претвораат во мускулеста грамада!

Овие вежби не се за жени: Мекото женско тело го претвораат во мускулеста грамада!

Вежбањето е неопходно за здравјето на секоја жена, но постојат вежби што им одговараат на мажите, но не и на жените. Овие вежби се забранети ако сакате прекрасно, вито тело… 1. Вежби што ги зголемуваат страничните мускули на половината (визуелно го прошируваат струкот) Свиткување во страна со тегчиња  – Жените обично мислат дека ова ќе им го истанчи