притисни ентер »

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

Тотнем го нуди Деле Али на Реал Мадрид, тој треба да даде тежина во понудата за ангажман на Герет Бејл кој сака да се врати во Северен Лондон. Тотнем е пред два сериозни трансфери од Реал Мадрид, на пат кон Англија се Регилон и Бејл. Се пишува дека трансферот на Регилон е завршена работа, останува уште да бидат поминати формалностите и договорот да

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот

ФОТО: Какво дерби меѓу Тотенхем и Јунајтед за потпис на „голферот“ од Реал Мадрид

ФОТО: Какво дерби меѓу Тотенхем и Јунајтед за потпис на „голферот“ од Реал Мадрид

Тотенхем ќе го врати Герет Бејл назад во Лондон по седум години, Мурињо го бара Велшанецот назад и за тоа на Реал Мадрид ќе му исплати 20 милиони фунти. Мурињо и Тотенхем практично ќе го победат Јунајтед во трката за потпис на Бјел, тој повеќе играше голф отколку фудбал кај Реал минатата година, но двата гиганти од Англија го сакаат во своите редови

Падна договор: Герет Бејл се враќа „дома“ кај Жозе Мурињо

Падна договор: Герет Бејл се враќа „дома“ кај Жозе Мурињо

Герет Бејл е непожелен во Реал Мадрид, а како што се најавува од Англија веќе е позната неговата следна дестинација и тој се враќа „дома“. Крилниот играч е пред трансфер во редовите на Тотенхем. Управата ќе му овозможи посакуван офанзивец на Жозе Мурињо, а тоа ќе биде Велшанецот кој долги години играше во тимот од Северен Лондон. Во новата сезона Бејл

Сагата околу трансферот на Бејл е при крај, Тотенхем сака да го врати во старото јато

Сагата околу трансферот на Бејл е при крај, Тотенхем сака да го врати во старото јато

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Вечерна “бомба“ од Лондон. Герет Бејл, односно неговиот менаџер преговара со Тотенхем за враќање на Велшанецот во Лондон. Иако и натаму за фудбалерот на “кралевите“ опција е Манчестер Јунајтед, менаџерот Џонатан Бенет за ББС, изјави… “Герет Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…Тој таму сака да биде“ истакна Бенет. Тој би требало да биде влучен

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Вечерна “бомба“ од Лондон. Герет Бејл, односно неговиот менаџер преговара со Тотенхем за враќање на Велшанецот во Лондон. Иако и натаму за фудбалерот на “кралевите“ опција е Манчестер Јунајтед, менаџерот Џонатан Бенет за ББС, изјави… “Герет Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…Тој таму сака да биде“ истакна Бенет. Тој би требало да биде влучен

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија. Италијанскиот

Тотнем и Реал се пред договор за голема зделка, двајца играчи одат во Лондон, еден во Мадрид

Тотнем и Реал се пред договор за голема зделка, двајца играчи одат во Лондон, еден во Мадрид

Тотнем и Реал Мадрид се во сериозни преговори за неколку фудбалери, Герет Бејл и Регилон би требало да се преселат во Северен Лондон, а на Сантијаго Бернабеу да отиде Деле Али. Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет потврди дека фудбалерот сака да се врати во Тотнем и преговорите се во тек. „Герет Бејл го сака Тотнем. Во преговори сме за негов трансфер

Сензација од Англија: Бејл преговара за кам-бек во Тотенхем

Сензација од Англија: Бејл преговара за кам-бек во Тотенхем

Герет Бејл се наоѓа пред шокантно враќање во Тотенхем од каде замина во Реал Мадрид. Веста на денот во фудбалска Европа доаѓа од Англија и таа гласи, Герет Бејл се враќа во Тотенхем. Како што пренесува „Телеграф“, Бејл најверојатно ќе пристигне во тимот од каде замина во Реал Мадрид, на позајмица, а во спротивен правец, односно на „Сантијаго Бернабеу“

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Лондон, 15 септември 2020 () – Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до

Агентот потврди: Бејл се враќа во Тотенхем

Агентот потврди: Бејл се враќа во Тотенхем

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви се обидува да го врати Герет Бејл во клубот и преговорите се во напредна фаза. Во последните неколку денови се зборува дека Манчестер Јунајтед е блиску да го врати Бејл на Островот, а тоа само го активирало раководството на „спарси“ да започне преговори со Реал Мадрид. Минатата недела имаше шпекулации дека „кралевите“

Агентот на Бејл потврди: Герет сака да се врати во Тотнем, во преговори сме!

Агентот на Бејл потврди: Герет сака да се врати во Тотнем, во преговори сме!

Шпекулациите на медиумите дека Тотнем преговара со Реал Мадрид за враќање на Герет Бејл сега ги потврди и неговиот агент, Џонатан Барнет. Герет Бејл овој преоден рок конечно ќе се збогува со Реал Мадрид, а голема е веројатноста да се врати таму од каде што и пристигна во кралскиот клуб. Жозе Мурињо е голем фан на Герет Бејл, сакаше да го донесе и кога

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

Вечерна “бомба“ од Лондон. Герет Бејл, односно неговиот менаџер преговара со Тотенхем за враќање на Велшанецот во Лондон. Иако и натаму за фудбалерот на “кралевите“ опција е Манчестер Јунајтед, менаџерот Џонатан Бенет за ББС, изјави… “Герет Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…Тој таму сака да биде“ истакна Бенет. Тој би требало да биде влучен