притисни ентер »

Пет начини за брзо слабеење со помош на исхрана

Пет начини за брзо слабеење со помош на исхрана

Пет начини за брзо слабеење со помош на исхрана Не мора да држите никава строга диета, потребно е да направите само мали промени во исхраната. Нутриционистката Сузи Барел сподели неколку совети кои можат да ви помогнат да го смените начинот на исхрана и да ослабете до крајот на годината. Диета од три дена Нема ништо лошо во тоа неколку дена да јадете

OCЛАБЕТЕ ПРЕД HOВOГОДИШНИTE ПPAЗНИЦИ: Сменeтe го нaчинот на исхpaна

OCЛАБЕТЕ ПРЕД HOВOГОДИШНИTE ПPAЗНИЦИ: Сменeтe го нaчинот на исхpaна

Не мора да држите никава строга диета, потребно е да направите само мали промени во исхраната. Нутриционистката Сузи Барел сподели неколку совети кои можат да ви помогнат да го смените начинот на исхрана и да ослабете до крајот на годината. Диета од три дена Нема ништо лошо во тоа неколку дена да јадете само овошје и зеленчук, односно три до пет дена

Намирници кои никако не смеете да ги јадете пред спиење

Намирници кои никако не смеете да ги јадете пред спиење

Храната, особено доцниот оброк, може да го наруши сонот, затоа е важно да ги избегнувате овие намирници. Првото правило до кое треба да се придржуваме кога доцна навечер ќе нè нападне глад, е да не јадеме премногу. Храната, особено доцниот оброк, може да го наруши сонот, затоа е важно да ги избегнувате овие намирници. НЕ на чоколадата Ако јадете чоколада,

Сите благодети на Божиќниот пост: Како влијае врз здравјето и што треба да се јаде

Сите благодети на Божиќниот пост: Како влијае врз здравјето и што треба да се јаде

Постот се состои од воздржување на мрсна храна, лоши мисли, непримерни желби, молитви и правење добри дела. Големиот Божиќен пост е еден од најдолгите и најважни во годината, започнува на 28. ноември и трае до 7. јануари. За тоа време врениците треба да се придржуваат на специјалниот режим на исхрана, односно својата духовна сила да ја поткрепат со

Хранење при проблеми со желудник

Хранење при проблеми со желудник

Споделете со пријателите! Tweet Принципи на исхрана кај луѓе кои патат од болести на желудникот. О ваа диета е наменета за оние луѓе кои боледуваат од гастроезофагеална рефлуксна болест, езофагеални улцери, езофагитис, пептична улцерна болест, диспепсија , хроничен гастритис , пептични езофагеални стриктури или имаат некои други проблем со хранопроводот