притисни ентер »

Облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

Студено со обилен дожд и засилен ветер, на планините се очекува снежна покривка до 15 сантиметри

Студено со обилен дожд и засилен ветер, на планините се очекува снежна покривка до 15 сантиметри

Студено со обилен дожд и засилен ветер, на планините се очекува снежна покривка до 15 сантиметри Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

– Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

Денеска обилни врнежи и ветер, на места ќе има и снег

Денеска обилни врнежи и ветер, на места ќе има и снег

Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре се очекува облачно и студено време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната

МЕТЕО НА УБ | Славчо вели: Вадете ја зимската гардероба – очекуваме снег и дожд

МЕТЕО НА УБ | Славчо вели: Вадете ја зимската гардероба – очекуваме снег и дожд

МЕТЕО НА УБ | Славчо вели: Вадете ја зимската гардероба – очекуваме снег и дожд А.П. Пред 3 минути Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк Под влијание на влажна и СТУДЕНА воздушна маса од север, денес и утре времето во Македонија ќе биде облачно и СТУДЕНО со врнежи од дожд, додека на планините врнежите ќе бидат од снег каде ќе се формира снежна покривка,

Облачно и студено со дожд и ветер

Облачно и студено со дожд и ветер

Фото: Б. Грданоски Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

Облачно и студено со дожд и ветер

Облачно и студено со дожд и ветер

Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Времето во земјава ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со врнежи од дожд, а на планините снег

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со врнежи од дожд, а на планините снег

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Утринската температура ќе се движи од 2 до 9, а максималната

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: На ова место вечерва врне без престан, до утре се очекува снежна покривка од 15 сантиметри (ФОТО)

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: На ова место вечерва врне без престан, до утре се очекува снежна покривка од 15 сантиметри (ФОТО)

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: На ова место вечерва врне без престан, до утре се очекува снежна покривка од 15 сантиметри (ФОТО) Временската прогноза на метеоролозите се оствари, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите на УХМР на повисоките места во земјава истата ќе достигне и до 15 сантиметри до рано наутро. Засега не е познато дали само на

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре се очекува облачно и студено време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Утре се очекува облачно и студено време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната

(Фото) Падна првиот снег во Македонија, УХМР издаде прeдупредување за утрешниот ден

(Фото) Падна првиот снег во Македонија, УХМР издаде прeдупредување за утрешниот ден

Временската прогноза на метеоролозите се оствари, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите на УХМР на повисоките места во земјава истата ќе достигне и до 15 сантиметри до рано наутро. Засега не е познато дали само на Попова Шапка вечерва има снег, но според видео камерите во долните делови од Маврово вечерва има само дожд. УХМР снег

Славчо Попоски најавува: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога!

Славчо Попоски најавува: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога!

Славчо Попоски најавува: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога! Ј.К.Д. Пред 3 минути Фото: Приватна архива – Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и тоа особено претпладнево. Попладне и навечер облачноста ќе се зголемува, со што ќе започнат нови врнежи од дожд а на планините врнежите ќе бидат од СНЕГ,