притисни ентер »

Заврши зимскиот одмор за „гладијаторите“: Охрид на подготовки во Будва

Заврши зимскиот одмор за „гладијаторите“: Охрид на подготовки во Будва

Ракометниот клуб Охрид и официјално ги стартуваше подготовките за вториот дел од сезоната во Суперлигата. Раде Стојановиќ во салата во Велгошти ги построи „гладијаторите“ и ја започна првата фаза од зимските припреми. Охриѓани на почетокот на февруари ќе заминат за Будва, Црна Гора , каде ќе одиграат неколку контролни средби со Цетиње, Будва и Тиват

„Гладијаторите“ ги почнаа подготовките за пролетната полусезона

„Гладијаторите“ ги почнаа подготовките за пролетната полусезона

Охрид, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари, по заслужената пауза, вчера во спортската сала во Велгошти ги стартуваа подготовките за пролетната полусезона. Покрај во Охрид, на почетокот на следниот месец ќе се подготвуваат и во Будва, Црна Гора. Есенската полусезона во Супер лигата ја завршија со 12 победи, едно реми и еден пораз, со