притисни ентер »

Први детали за свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо

Први детали за свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо

По 14-годишна врска, Рафаел Надал минатата година тајно се вери со саканата, а конечно е откриено каде и кога ќе го кажат судбоносното да. Уште тогаш беше познато дека парот сака да се венча наесен на шпанскиот остров Мајорка, а сега информацијата е потврдена. Рафаел Надал и Мариа Перељо ќе се венчаат на 19-ти октомври во Поленса, град на Мајорка,