притисни ентер »

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Гери Невил даде брутална изјава околу трката по шампионската титула во Премиер лигата. Тој рече дека би бил среќен доколку Ливерпул се сопне во трката по шампионскиот трофеј. „Искрено би бил многу среќен доколку Ливерпул  ја испушти предноста од 12 бодови. Всушност, се надевам дека таа предност ќе ја имаат

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Гери Невил даде брутална изјава околу трката по шампионската титула во Премиер лигата. Тој рече дека би бил среќен доколку Ливерпул се сопне во трката по шампионскиот трофеј. „Искрено би бил многу среќен доколку Ливерпул  ја испушти предноста од 12 бодови. Всушност, се надевам дека таа предност ќе ја имаат

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Невил: Би уживал да го гледам Ливерпул како се распаѓа и ја губи титулата

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Гери Невил даде брутална изјава околу трката по шампионската титула во Премиер лигата. Тој рече дека би бил среќен доколку Ливерпул се сопне во трката по шампионскиот трофеј. „Искрено би бил многу среќен доколку Ливерпул  ја испушти предноста од 12 бодови. Всушност, се надевам дека таа предност ќе ја имаат

Невил: Би уживал гледајќи како Ливерпул испушта 12 бодови предност

Невил: Би уживал гледајќи како Ливерпул испушта 12 бодови предност

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил откри дека би бил посреќен ако Ливерпул ја испушти предноста во Премиер лигата. „Црвените“ се први во домашното првенство со скор од 13 победи и реми со 40 освоени бодови. Од друга страна Манчестер Јунајтед се наоѓа на 10. позиција со 18 освоени бодови. „Ако Ливерпул ја испушти предноста би бил

Невил: Се надевам дека Ливерпул ќе се распадне

Невил: Се надевам дека Ливерпул ќе се распадне

Гери Невил не сака да го види Ливерпул како нов англиски шампион и тоа не го крие. Легендата на Манчестер Јунајтед во својата последна изјава вели дека се надева на голем пад на „црвените“ кои имаат сериозна предност во Премиер лигата во однос на Манчестер Сити. – Ако Ливерпул ја испушти предноста во првенството, тоа сигурно ќе ја подобри мојата година

„Се надевам дека Ливерпул ќе се распаднат“

„Се надевам дека Ливерпул ќе се распаднат“

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, рекол дека годината би му била поубава доколку Ливерпул би ја испуштиле предноста што ја имаат во Премиер лигата. Ливерпул во Премиер лигата, досега, од можните 42 освоиле 40 поени, лидери се на табелата со осум поени повеќе од Лестер. Поранешниот тим на Гери Невил има 22 бода помалку од Ливерпул

Се надевам дека Ливерпул ќе се распадне

Се надевам дека Ливерпул ќе се распадне

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил, откри дека годината би му била поубава кога Ливерпул ќе го испушти водството кое го има во Премиер лигата. Екипата на Ливерпул сезонава игра фантастично и во 14. кола во Премиер лигата има скор од дури 13 победи и само едно реми и има 40 бодови, дури осум повеќе од шампионот Манчестер сити кој