притисни ентер »

„Вацап“ им објави војна на лажните вести

„Вацап“ им објави војна на лажните вести

„Вацап“ им објави војна на лажните вести „Вацап“, една од најпопуларните платформи за размена на инстант-пораки, тестира функција што може едноставно да им каже на нејзините 2 милијарди корисници дали одредено тврдење направено во пораките што ги добиле е точно. Во најновата бета-верзија на својата апликација „Андроид“ услугата во сопственост на „Фејсбук“