притисни ентер »

Бруно Фернандеш уште еднаш проговори за инцидентот со Гвардиола: Требаше да го пуштам…

Бруно Фернандеш уште еднаш проговори за инцидентот со Гвардиола: Требаше да го пуштам…

На неодамнешното градско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити кое припадна во корист на „ѓаволите“ се случи и една преписка меѓу Бруно Фернандеш и тренерот на Сити, Пеп Гвардиола. Португалскиот фудбалер кој засега се покажува како одлично засилување за Манчестер Јунајтед на тој натпревар му гестикулираше на Пеп да замолчи. Веднаш потоа