притисни ентер »

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Сара Ристовска нема да ја менува средината, и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва. Челниците на клубот и понудиле нова соработка на македонската репрезентативка. Ристовска и ЦСКА се пласираа во четвртфиналето во шампионатот на Русија, за противник ја имаат екипата нс Кубан Кранодар, дуел кој како останатите не се одигра поради коронавирус

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Сара Ристовска нема да ја менува средината, и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва. Челниците на клубот и понудиле нова соработка на македонската репрезентативка. Ристовска и ЦСКА се пласираа во четвртфиналето во шампионатот на Русија, за противник ја имаат екипата нс Кубан Кранодар, дуел кој како останатите не се одигра поради коронавирус

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Ристовска и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва

Сара Ристовска нема да ја менува средината, и следната сезона ќе го носи дресот на ЦСКА Москва. Челниците на клубот и понудиле нова соработка на македонската репрезентативка. Ристовска и ЦСКА се пласираа во четвртфиналето во шампионатот на Русија, за противник ја имаат екипата нс Кубан Кранодар, дуел кој како останатите не се одигра поради коронавирус

ВИДЕО: Со пораката „Вежбај по дома“ Сара Ристовска ги повика мак-спортистите!

ВИДЕО: Со пораката „Вежбај по дома“ Сара Ристовска ги повика мак-спортистите!

Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовски на социјалните мрежи ги разбуди спортистите со побараката: „Вежбај по дома“. Членката на ЦСКА Москва со инвидуални домашни тренинзи ја одржува формата за време на изолацијата. Сара секојдневно на социјалните мрежи поставува видеа од различен тип на инвидуални тренинзи, со кои во својот дом се обидува