притисни ентер »

Најевтиниот ручек за љубителите на компир

Најевтиниот ручек за љубителите на компир

Најевтиниот ручек за љубителите на компир Ако не сте сигурни што би можеле да подготвите за ручек, пробајте тортилја од компир, заситно и брзо јадење со состојки што сите ги имаме во кујната. Состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца 6 лажици маслиново масло сол и бибер Подготовка: Излупете ги и исечкајте ги компирите на помали коцки,

Најефтиниот ручек за љубителите на компир

Најефтиниот ручек за љубителите на компир

Најефтиниот ручек за љубителите на компир Ако не сте сигурни што би можеле да подготвите за ручек, пробајте тортилја од компир, заситно и брзо јадење со состојки што сите ги имаме во кујната. Состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца 6 лажици маслиново масло сол и бибер Подготовка: Излупете ги и исечкајте ги компирите на помали коцки,

Најефтиниот ручек за љубителите на компир

Најефтиниот ручек за љубителите на компир

Ако не сте сигурни што би можеле да подготвите за ручек, пробајте тортилја од компир, заситно и брзо јадење со состојки што сите ги имаме во кујната. Состојки: 4 средни компири 1 поголема главица кромид 4 јајца 6 лажици маслиново масло сол и бибер Подготовка: Излупете ги и исечкајте ги компирите на помали коцки, ситно исечкајте го кромидот. Загрејте

Шпанска „тортиља“: Рецепт за брз ручек од околу 200 денари кој ќе ги воодушеви љубителите на компири

Шпанска „тортиља“: Рецепт за брз ручек од околу 200 денари кој ќе ги воодушеви љубителите на компири

Шпанска „тортиља“: Рецепт за брз ручек од околу 200 денари кој ќе ги воодушеви љубителите на компири Барате рецепт за едноставен, брз ручек кој ќе ве засити? Пробајте ја т.н. тортиља од компири, традиционалното шпанско јадење кое се прави со намирници кои што секогаш ги имате во кујната. – 4 средни компири; – 1 поголем кромид; – 4 јајца; – 6 големи