Три пролетни супи кои мора да ги пробате

Пролетта само што пристигна, а тоа значи дека следат измени во менито  - рецепти со свежи сезонски состојки. Овие три рецепти за пролетни супи се лесни за правење, а се превкусни и хранливи. Гаспачо, супа со лимон и пилешко и супа со песто, тортелини и грашок – трите рецепти што ќе се најдат на вашето пролетно мени.