притисни ентер »

Еурофарм Работник: Одлуката Спартак Москва да влезе во СЕХА е „политичка“ одлука !

Еурофарм Работник: Одлуката Спартак Москва да влезе во СЕХА е „политичка“ одлука !

Македонскиот претставник во СЕХА лигата реагира на својот сајт за промената групите во СЕХА конкуренцијата откако Спартак Москва е додаден во натпреварувањето. „Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради политички причини. Рускиот тим требаше да го зазеде

СЕХА ги смени групите поради Спартак Москва

СЕХА ги смени групите поради Спартак Москва

Поради големите политички тензии помеѓу Русија и Украина, СЕХА лигата не дозволи меѓусебен дуел на Спартак и Мотор. Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради политички причини.  Рускиот тим требаше да го зазеде местото на Татабања во групата А, но бидејќи

Сеха направи мала промена: Вардар против Пекинг, Еурофарм во групата на Спартак

Сеха направи мала промена: Вардар против Пекинг, Еурофарм во групата на Спартак

Со влегувањето на рускиот клуб Спартак Москва на местото на Татабања во регионалната СЕХА – лига, челниците направија измени во групите во кои ќе бидат распределени екипите учеснички во претстојната сезона. Рускиот тим ќе се натпреварува во групата Б каде се наоѓа Еурофарм, додека гупата А, во која се наоѓа и Вардар, се сели дебитантот во ова натпреварување,

СЕХА: Вардар и Еурофарм Работник добија нови противници во групите

СЕХА: Вардар и Еурофарм Работник добија нови противници во групите

Раководството на СЕХА реши да форимира нови нови групи за новата сезона за да се задржи конкурентноста  и балансот во натпреварувањето по приклучувањето на Пекинг Спорт Универзитет и Спартак Москва во регионалната лига . Вардар ќе игра во групата А во која противници се, Нексе Нашице, Татран Прешов, Војводина, Мотор Запорожје и Пекинг Спорт Универзитет

СЕХА со нови групи: Еурофарм ќе патува во Русија, Вардар против кинески Пекинг

СЕХА со нови групи: Еурофарм ќе патува во Русија, Вардар против кинески Пекинг

Регионалната СЕХА лига денес направи нови групи во пресрет на новата сезона. Промените се направени за да се задржи конкурентноста и натпреварувачкиот баланс во групната фаза. Група А Вардар Нексе Нашице Татран Прешов Војводина Мотор Запорожје Пекинг Спорт Универзитет Група Б ППД Загреб Мешков Брест Еурофарм Работник Металопластика Шабац Веспрем Спартак

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

Руската екипа Спартак Москва во новата сезона ќе настапува во регионалната ракометна СЕХА лига. Менаџментот на СЕХА донесе одлука Спартак да биде дел од натпреварувањето наместо првично потврдената Татабања од Унгарија. Дванаесетте екипи ќе бидат поделени во две групи. Во едната се: Вардар, Спартак, Нексе, Татран, Војводина и Мотор Запорожје. Другата

Вардар доби нов противник во СЕХА лигата, првпат руски клуб

Вардар доби нов противник во СЕХА лигата, првпат руски клуб

Московски Спартак влегува на местото на унгарската Татабања со одлука на Извршниот комитет на СЕХА лигата. Групата А од новата сезона во СЕХА лигата претрпе промена. На местото на унгарскиот претставник Татабања ќе игра руски Спартак. Токму нашиот Вардар се наоѓа во таа група заедно со Војводина, Татран, Нексе и Мотор. СЕХА и Татабања имаа недоразбирања

СЕХА-рокада, Татабања е исфрлена, нов учесник е екипата на Спартак Москва

СЕХА-рокада, Татабања е исфрлена, нов учесник е екипата на Спартак Москва

И покрај тоа што СЕХА-лигата пред извесно време го објави распоредот на натпреварите за целата сезона 2019/20, со Татабања како нов учесник, во најновото соопштение лигата објави дека вториот унгарски претставник е исфрлен, поради тоа што не ги исполнил условите за настап во регионалното натпреварување, а и затоа што меѓу двете страни постоеле големи

Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар, откако СЕХА ја исфрли Татабања

Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар, откако СЕХА ја исфрли Татабања

Ракометниот клуб Спартак од Москва официјално е нов член во Регионалната СЕХА Гаспром лига, со што стана првиот руски клуб во ова натпреварување. Тимот на Спартак се натпрварува во Групата „Ц“ заедно со македонскиот и европски шампион, екипата на Вардар, како и Нексе, Татран Прешов, Војводија и Мотор Запорожје. Инаку, рускиот тим го завзема местото

СЕХА ја исфрли Татабања, Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар

СЕХА ја исфрли Татабања, Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар

Ракометниот клуб Спартак од Москва и официјално е нов член во Регионалната СЕХА Гаспром лига, со што стана првиот руски клуб во ова натпреварување. Тимот на Спартак се натпрварува во Групата „Ц“ заедно со македонскиот и европски шампион, екипата на Вардар, како и Нексе, Татран Прешов, Војводија и Мотор Запорожје. Инаку, рускиот тим го завзема местото

СЕХА ја исфрли Татабања, Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар

СЕХА ја исфрли Татабања, Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар

СЕХА лигата донесе одлука да ја исфрли Татабања од натпреварувањето поради несогласување со управата на унгарскиот тим, Спартак Москва ќе биде нов ривал на Вардар. Една промена пред стартот на новата сезона од СЕХА лигата, раководството на регионалното натпреварување ја исфрли Татабања поради несогласување со управата на унгарскиот тим. Замена ќе биде

Московски Спартак на местото на Татабања во СЕХА лигата

Московски Спартак на местото на Татабања во СЕХА лигата

Во следнава сезона регионалната ракометна СЕХА лига ќе биде во ново руво, со нови клубови. Сепак идилата ја поремети веста за раскинувањето на договорот со романска Татабања кој нема да се натпреварува во лигата. Извршниот одбор на СЕХа донесе одлука поради клучни недоразбирања околу условите за настап Татабања да ја исфрлат од натпреварувањето. Веднаш

СЕХА лигата се прошири и во Русија, Спартак Москва е замената за Татабања

СЕХА лигата се прошири и во Русија, Спартак Москва е замената за Татабања

Откако утринава соопштија дека Татабања нема да биде дел од овосезонската СЕХА лига, челните лица на регионалното натпреварување експресно ја претставија замената за унгарскиот тим. Од оваа сезона СЕХА друштвото ќе се прошири со уште една држава, а таа ќе биде Русија , откако беше донесена одлука тимот на Спартак Москва да го пополни испразнетото место