притисни ентер »

Ракометар на Веспрем се забавуваше со вардаровите херои (ФОТО)

Ракометар на Веспрем се забавуваше со вардаровите херои (ФОТО)

Ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заслужен одмор, па одлично го користат слободното време на хрватското приморје. На една од забавите кои ги имаат на Хвар им се придружи и словенечкиот интернационалец од редовите на Веспрем, Борут Мачковшек.

Знамето на Вардар се вее низ Хрватска (Галерија)

Знамето на Вардар се вее низ Хрватска (Галерија)

22 Споделувања Share Tweet Ракометарите на Вардар кои дојдоа до титулата во минатата сезона исто како и во 2017 година ќе минат неколку денови во заеднички одмор во Хрватска. Повеќето од нив се веќе на Хвар каде што почна дружењето, а со тоа и финиширањето на одморот со оглед на тоа што наскоро стартуваат подготовките за новата сезона. Од фотографиите

Шампионите на заеднички одмор во Хрватска пред новите предизвици: Вардаровото знаме се вее на јахта

Шампионите на заеднички одмор во Хрватска пред новите предизвици: Вардаровото знаме се вее на јахта

Како пред две години, така и оваа, ракометарите на Вардар се собраа на Хвар, на заеднички одмор, после освоената Европска титула. Вардаровото знаме веќе се развеа на јахтата, а „црвено-црните“ ракометари денеска се на Хвар. Дојдоа и Сергеј Горбок, Тимур Дибиров и Данил Шишкарев, но се уште го нема капитенот Стоилов – пишува порталот “24ракомет”. Видеото