притисни ентер »

Samsung спрема телефон на превиткување поевтин од 1000 долари

Samsung спрема телефон на превиткување поевтин од 1000 долари

Јужнокорејската компанија ги подобри сите нешта кај Galaxy Fold, за кого не треба да се очекува висока побарувачка, оти има повисока цена и ретко кој може да си го дозволи. Со оглед на тоа што Motorola Razr 2019 чини 1500 долари, Samsung од следната година би можел да претстави смартфон со флексибилен екран со цена под 1000 долари. Така барем размислуваат

Samsung Galaxy Fold 2 нема да чини повеќе од 1000 долари и ќе има преклопен дизајн

Samsung Galaxy Fold 2 нема да чини повеќе од 1000 долари и ќе има преклопен дизајн

Според најновиот извештај од Јужна Кореја, претстојниот Galaxy Fold 2 на Samsung ќе биде значајно поевтин од актуелниот модел. На ова ќе влијаат неколку фактори, меѓу кои и се значајните измени во дизајнот. Изворите блиски до темата истакнуваат дека Fold 2 ќе го прифати преклопниот дизајн, како она што го имплементира новиот Motorola Razr. Помалата

Samsung Galaxy Fold 2 нема да чини повеќе од 1000 долари и ќе има преклопен дизајн

Samsung Galaxy Fold 2 нема да чини повеќе од 1000 долари и ќе има преклопен дизајн

Според најновиот извештај од Јужна Кореја, претстојниот Galaxy Fold 2 на Samsung ќе биде значајно поевтин од актуелниот модел. На ова ќе влијаат неколку фактори, меѓу кои и се значајните измени во дизајнот. Изворите блиски до темата истакнуваат дека Fold 2 ќе го прифати преклопниот дизајн, како она што го имплементира новиот Motorola Razr. Помалата

Дизајнот на Samsung во 2020 година ќе биде насочен кон Premium Hole екраните!

Дизајнот на Samsung во 2020 година ќе биде насочен кон Premium Hole екраните!

Дизајнот на уредите на Samsung следната година ќе биде насочен кон една важна карактеристика на екраните. 202-та ќе биде втората година на Premium Hole екраните, но се разбира со неколку промени. Дупката во дисплејот за селфи камерата ќе биде стандард и со неа ќе доаѓаат речиси сите Galaxy A уредите. Деновиве се појави покана за настан на Samsung на

Samsung Galaxy 2020 линијата ќе биде со дизајнот на Premium Hole дисплеи

Samsung Galaxy 2020 линијата ќе биде со дизајнот на Premium Hole дисплеи

Само што протече Galaxy A51 , кој ќе биде со дисплеј како за средна класа,  и ќе биде претставен следната недела, како и целата нова А-серија на Samsung за 2020 година. Premium Hole Infinity-O дизајнот на Samsung значи дека предната камера ќе биде како дупка, лоцирана во средината, од горната страна на дисплејот. Samsung 2020 ќе биде втората генерација

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември (ВИДЕО)

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември (ВИДЕО)

Samsung наскоро ќе ги претстави првите членови на својата Galaxy A (2020) серија. Тоа ќе се случи за помалку од десет дена, а беше потврдено на официјалниот профил на YouTube на Samsung Vietnam, каде e објавено кратко најавно видео, со кое се повикува јавноста да обрне внимание на скорото претставување на новата серија смартфони кои традиционално го

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември (ВИДЕО)

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември (ВИДЕО)

Samsung наскоро ќе ги претстави првите членови на својата Galaxy A (2020) серија. Тоа ќе се случи за помалку од десет дена, а беше потврдено на официјалниот профил на YouTube на Samsung Vietnam, каде e објавено кратко најавно видео, со кое се повикува јавноста да обрне внимание на скорото претставување на новата серија смартфони кои традиционално го

За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Samsung Mobile ја започна кампањата за промоција на првите смартфони од следната генерација Samsung Galaxy A 2020. Промоцијата е закажана за 12 декември и се очекуваат неколку нови уреди. Меѓу нив ќе бидат Samsung Galaxy A51 и Samsung Galaxy A71 кои веќе се во голема мера откриени со голем број на протечени информации, па така за десетина дена останува

LG патентираше флексибилен смартфон на преклоп

LG патентираше флексибилен смартфон на преклоп

Повеќе производители на паметни телефони се вртат кон смартфоните со екран на преклоп, а следната година очекуваме објавување на уште многу нови модели. Меѓу нив можеме да видиме и таков од LG, кој може, сепак, да има дизајн сличен на Huawei Mate X. Ова се гледа од апликација за патент на Корејците, која е поднесена во мај. Врз основа на неа, LetsGoDigital

LG патентираше флексибилен смартфон на преклоп

LG патентираше флексибилен смартфон на преклоп

Повеќе производители на паметни телефони се вртат кон смартфоните со екран на преклоп, а следната година очекуваме објавување на уште многу нови модели. Меѓу нив можеме да видиме и таков од LG, кој може, сепак, да има дизајн сличен на Huawei Mate X. Ова се гледа од апликација за патент на Корејците, која е поднесена во мај. Врз основа на неа, LetsGoDigital

LG патентираше флексибилен смартфон со познат дизајн

LG патентираше флексибилен смартфон со познат дизајн

Повеќе производители се вртат кон смартфоните со екран на преклопување, а следната година очекуваме објавување на уште многу нови модели. Меѓу нив можеме да видиме и таков од LG, кој може, сепак, да има дизајн сличен на Huawei Mate X. Ова се гледа од апликација за патент на Корејците, која е поднесена во мај. Врз основа на неа, LetsGoDigital направиле

Samsung развива флексибилен таблет со екран на преклоп

Samsung развива флексибилен таблет со екран на преклоп

Првите паметни телефони со екран на преклоп сега се достапни на пазарот, а наскоро може да видиме и таблети со слична технологија. Ова може да се заклучи од апликациите за патенти на Samsung во EUIPO и WIPO за сличен вид на уред, кои беа откриени од LetsGoDigital. Од скиците е откриен модел кој се преклопува на два дела, а врз основа на приказите беа

Samsung развива флексибилен таблет со екран на преклоп

Samsung развива флексибилен таблет со екран на преклоп

Првите паметни телефони со екран на преклоп сега се достапни на пазарот, а наскоро може да видиме и таблети со слична технологија. Ова може да се заклучи од апликациите за патенти на Samsung во EUIPO и WIPO за сличен вид на уред, кои беа откриени од LetsGoDigital. Од скиците е откриен модел кој се преклопува на два дела, а врз основа на приказите беа