притисни ентер »

Бојкоти па блокади, а со чии пари?

Бојкоти па блокади, а со чии пари?

Разни иницијативи за бојкотирање, блокирање, протестирање организираат и најавуваат протести против промена на Уставот и зачувување на името на државата. Освен протести пред институциите, се прават собири и пред домовите на пратениците. Полицијата ги обезбедува сите за кои е направена проценка. Собири пред домови на исклучените пратениците од ВМРО-ДПМНЕ,

Петровски: Мукоски е патриот, ама е уценет и исплашен

Петровски: Мукоски е патриот, ама е уценет и исплашен

Крсте Мукоски го знам дваесетина години, тој е патриот, ама се гледа дека е уценет и исплашен. Тоа што гласаше за уставните измени, сигурно не е по негова желба, вели Филип Петровски, кој беше дел од тимот на „Македонија блокира“, кој вчеравечер го посети домот на пратеникот Мукоски во Вевчани. Тие му врачија писмо во кое бараат да не гласа за промена

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом, соопшти Единствена Македонија. Оттаму веат дека со Мукоски разговарале во пријатна атмосфера

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом, соопшти Единствена Македонија. Оттаму веат дека со Мукоски разговарале во пријатна атмосфера

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом, соопшти Единствена Македонија. Оттаму веат дека со Мукоски разговарале во пријатна атмосфера

Единствена Македонија: Задоволни сме од средбата со пратеникот Муковски

Единствена Македонија: Задоволни сме од средбата со пратеникот Муковски

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани, делегација на Македонија-Блокира„ оствари и средба со пратеникот Крсто Муковски во неговиот дом. Во пријатна атмосфера на кафе средбата со домашна македонска ракија направена лично од домаќинот

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Единствена Македонија: Задоволни од средбата со пратеникот Мукоски

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија- блокира“ синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани оствари средба со пратеникот Крсто Мукоски во неговиот дом, соопшти Единствена Македонија. Оттаму велат дека со Мукоски разговарале во пријатна атмосфера на кафе, со домашна македонска ракија

Муковски ги прими демонстрантите во својот дом, тие задоволни од средбата со пратеникот

Муковски ги прими демонстрантите во својот дом, тие задоволни од средбата со пратеникот

Демонстрантите кои протестираа вчера пред домот на пратеникот Крсто Муковски, разговараа со пратеникот и во мирна атмосфера ги решија сите несогласувања. Од „Единствена Македонија“ испратија соопштение во кое што го истакнуваат задоволството од гестот на Муковски и разговорите остварени во неговиот дом синоќа. „Во пријатна атмосфера на кафе средбата

Мукоски кон поранешните сопартијци: Правите контраефект

Мукоски кон поранешните сопартијци: Правите контраефект

Независниот пратеник, Крсто Мукоски, ги покани во својот дом дел од демонстрантите кои протестираа вчера пред неговиот дом. -Ако сакате да разговараме влезете внатре. Како добар човек и домаќин ќе ве примам дома. Кажете им на луѓето да се повлечат. Контраефект правите. Влезете да поразговараме како што треба. Штом сте ми дошле дома, коректно е да ве

Мукоски кон поранешните сопартијци кои протестира пред неговиот дом: Контраефект правите,…

Мукоски кон поранешните сопартијци кои протестира пред неговиот дом: Контраефект правите,…

Независниот пратеник, Крсто Мукоски, ги покани во својот дом дел од демонстрантите кои протестираа вчера пред неговиот дом. На поранешниот сопартиец, Филип Петровски, тој му рече дека со протестот се прави контраефект и го замоли да им рече на демонстрантите да се повлечат. -Морате да ги разберете. Се возат шест саати, луѓето се љути. Дојдовме со добра

loading...
По Крсто Мукоски, кој е следниот пред чиј дом ќе се протестира?

По Крсто Мукоски, кој е следниот пред чиј дом ќе се протестира?

Припадници на Македонија - блокира синоќа протестираа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, а во сабота ќе протестираат пред домовите на пратениците од Охрид, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов кои исто така гласаа за отворање на Уставот. Тие гласаа „За“, по што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ. Пред домот на Мукоски беше кажано дека народот

Пред домот на Мукоски се појавија протестанти: тој ги покани на кафе, одговорот е крајно неочекуван

Пред домот на Мукоски се појавија протестанти: тој ги покани на кафе, одговорот е крајно неочекуван

Група поддржувачи на движењето „Македонија блокира” вечерва во Вевчани одржаа протест пред општината и пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. Му врачија протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени и од него побараа да ја промени својата одлука при повторното гласање во собранието кога ќе биде потребно двотретинско мнозинство за

Движењето „Македонија блокира“ пред домот на Муковски го повика тој да не гласа за уставните измени

Движењето „Македонија блокира“ пред домот на Муковски го повика тој да не гласа за уставните измени

Припадинци на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва од пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани ги почнаа своите најавени протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата од уставни измени. Откако демонстрантите пристигнаа, Мукоски ги пречека и дел од нив влегоа во неговиот дом,

Демонстрантите му дојдоа на Мукоски со свеќи во рацете - тој ги прими дома на „кафе и ракија"

Демонстрантите му дојдоа на Мукоски со свеќи во рацете - тој ги прими дома на „кафе и ракија"

Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани, ,пренесе Фокус. Тие со свеќи во рацете и со пеење патриотски песни му порачаа да се премисли и да не гласа за уставните измени за промена на името. Мукоски ги пречека демонстрантите и дел од нив ги прими во својот

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за уставни измени. Со автобус од Скопје, партијата Единствена Македонија транспортираше голем дел од демонстрантите, а присутни беа и жители на Вевчани, каде што живее Мукоски. Откако демонстрантите

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за уставни измени. Со автобус од Скопје, партијата Единствена Македонија транспортираше голем дел од демонстрантите, а присутни беа и жители на Вевчани, каде што живее Мукоски. Откако демонстрантите

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Протест пред домот на Мукоски: Со свеќи и оро му порачаа да не го менува името на државата

Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за уставни измени. Со автобус од Скопје, партијата Единствена Македонија транспортираше голем дел од демонстрантите, а присутни беа и жители на Вевчани, каде што живее Мукоски. Откако демонстрантите

„Македонија блокира“ протестираа пред домот на Крсто Мукоски, тој ги пречека и прими внатре

„Македонија блокира“ протестираа пред домот на Крсто Мукоски, тој ги пречека и прими внатре

Со запалени свеќи и патриотски песни, вечерва се протестираше пред домот на пратеникот Крсто Мукоски кој во Собранието гласаше за отпочнување на процесот за Уставни измени. Со автобус од Скопје, партијата „Единствена Македонија“ транспортираше голем дел од демонстрантите, а присутни беа и жители на Вевчани, каде пратеникот живее. Откако демонстрантите

Мукоски на демонстрантите им ја отвори вратата од својата куќа

Мукоски на демонстрантите им ја отвори вратата од својата куќа

Фото: Охридњуз Во организација на движењето „Македонија блокира“ денеска група граѓани одржаа протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Демонстрантите му врачија протестно писмо во врска со неговото гласање за уставните измени, и од него побараа да ја промени својата одлука при повторното гласање во Собранието кога ќе биде потребно

Свеќи и протест пред домот на пратеникот Мукоски во Вевчани

Свеќи и протест пред домот на пратеникот Мукоски во Вевчани

Со свеќи во рака од движењето Македонија-Блокира, вечерва се собраа пред домот на пратеникот Крсто Мукоски во Вевчани. Тој е еден од пратениците кој е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ затоа што гласаше за уставни измени. „Имате шанса да се издвоите и издигнете над ова. Слушајте го гласот на народот. Немате мандат за смена на името на Република Македонија“, е