Викенд тарифа: драг трка на три спортски изведби од Ц класата

Кој од моделите Civic Type R, i30N и Megane RS е најбрз во Ц сегментот, дознајте во продолжение Овие три одлични хечбек модели претставуваат најдоброто во спортската Ц-клас на возила со погон на предната оска. Јапонскиот Honda Civic со својата спортска варијанта Type R е полесен и помоќен од своите противници. Под неговата хауба се наоѓа 2,0 литарскиот