притисни ентер »

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Тој е пример за децата, чудно е што реагираше така

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Тој е пример за децата, чудно е што реагираше така

Рафаел Надал ги пропушти Олимписките игри во Токио, но го следеше однесувањето на Новак Ѓоковиќ на бронзениот меч против Пабло Карењо-Буста. Првиот тенисер во светот остана без медал, а за време на дуелот со Шпанецот неколку пати реагираше нервозно. Викаше,  му се обрати на стручниот штаб, но и го скрши рекетот, па еднаш го испрати и на трибините.

Надал: Среќа што немаше навивачи, Ѓоковиќ не смее да си дозволува такви испади

Надал: Среќа што немаше навивачи, Ѓоковиќ не смее да си дозволува такви испади

Новак Ѓоковиќ дојде како прв фаворит за златото во Токио, но работите не се одвиваа како што очекуваше српскиот ас и на крајот остана и без бронза. Во полуфиналето во кое играше против Зверев Ѓоковиќ имаше испадни на бес во кој еднаш го фрли рекетот на трибините, а еднаш го удри во мрежата. За тоа зборуваше Шпанецот Рафаел Надал. „Среќа што немаше

Надал со критики: Ѓоковиќ не смее да си дозволи испади како во Токио!

Надал со критики: Ѓоковиќ не смее да си дозволи испади како во Токио!

Новак Ѓоковиќ не одигра според планот на Олимписките игри и поради видно присутниот замор, не успеа да се закити со ниту еден медал. Србинот имаше бурна реакција во финалето против Карено-Буста, откако по загубен поен го фрли рекетот на празните трибини, а потоа бесот го изнесе и врз мрежата од која искрши нов. За таа ситуација зборуваше неговиот ривал,

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем, Рафаел Надал, го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио, откако тој го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро за

Надал за Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

– Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал кон Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал кон Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

Дваесеткратниот освојувач на Грен слем трофеи, Рафаел Надал го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио. Србинот го фрли својот рекет на трибините во мечот за бронзата. – За среќа, немаше никој таму и ништо не се случи. Но, овие работи се случуваат понекогаш. Се разбира, треба да се обидете да ги избегнете. Ова не е добро

Надал за „шоуто“ на Ѓоковиќ во Токио: Среќа немаше никој на трибините

Надал за „шоуто“ на Ѓоковиќ во Токио: Среќа немаше никој на трибините

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал го искоментира однесувањето на Новак Ѓоковиќ на дуелот против Пабло Карењо-Буста на Олимписките Игри во Токио. Ѓоковиќ беше многу нервозен во тој дуел за бронзата, па удираше во мрежата и го скрши својот рекет, а еден испрати и на трибините. -Навистина го ценам тоа што Новак се извини после тоа, но треба да