притисни ентер »

Фетел: Немам причина да не верувам, дека титулата е можна

Фетел: Немам причина да не верувам, дека титулата е можна

Возачот на Ферари во Формула 1, Себастијан Фетел, покажа дека не е загрижен за неговото сериозно заостанување од Луис Хамилтон (Мерцедес). Германецот рече дека негативата не влијае на неговото уверување дека би можел да се бори за светската титула. 32-годишниот Германец моментално е на 4-тото место во пласманот и 74 поени зад Хамилтон, кој освои 6