притисни ентер »

Пораз каков што му се случи вчера Федерер не доживеал цели 16 години

Пораз каков што му се случи вчера Федерер не доживеал цели 16 години

Роџер Федерер вчера испадна во осминафиналето на Синсинати откако беше поразен од Русинот Андреј Рубљев со 6:3 и 6:4. Рускиот тенисер го отвори мечот со 2:0, на што Федерер го врати брејкот, но во четвртиот гејм Швајцарецот одново остана без сет. Во вториот Рубљев стигна до еден брејк и така го исфрли Роџер кој претходно седум пати славеше во Синсинати

Рубљов го победи Федерер во Синсинати, па порача: Погледнете што направи по крајот на мечот

Рубљов го победи Федерер во Синсинати, па порача: Погледнете што направи по крајот на мечот

Андреј Рубљов уште долго ќе го памети третото коло на Мастерсот во Синсинати, бидејќи во осминафиналето успеа да го победи најуспешниот играч во историјата на овој турнир. Рожер Федерер е седумкратен шампион на Синсинати и во пресметката со Рубљов влезе како апсолутен фаворит, но ако него не му одеше ништо во текот на мечот, младиот Русин беше перфектен

Федерер елиминиран од Синсинати уште во третото коло!

Федерер елиминиран од Синсинати уште во третото коло!

Роџер Федер во третото коло го заврши својот настап на Мастерсот во Синсинати. Од легендарниот Швајцарец подобар беше Андреј Рублев . Рускиот тенисер славеше со 2:0 во сетови. Беше 6:3 и 6:4. Во првиот сет Рублев направи два брејка и тоа во вториот и четвртиот гејм, додека Федерер во иста мера возврати во третиот гејм. До крајот двајцата тенисери беа

Рубљев кон Федерер: Ти си легенда, друго ниво, друга димензија!

Рубљев кон Федерер: Ти си легенда, друго ниво, друга димензија!

Седумкратниот шампион на Синсинати, Роџер Федерер , како голем фаворит влезе во синоќешниот дуел со Андреј Рубљев, но по подолго време заработи рана елиминација на овој Мастерс. Рускиот тенисер извојува херојска победа од 6-3, 6-4 и тоа за само еден час игра, а по големиот триумф испрати низа на пофални зборови за далеку поискусниот и потрофеен тенисер

Големо изненадување во Синсинати: Рубљов за еден час го среди Федерер

Големо изненадување во Синсинати: Рубљов за еден час го среди Федерер

Рожер Федерер како втор фаворит го стартуваше Мастерсот во Синсинати, но вториот меч кој го одигра на турнирот кој е последно загревање за Ју-Ес Опен го заврши во вториот свој меч откако не личеше на себе во пресметката со Андреј Рубљов. Младиот руски тенисер влезе максимално мотивирано во мечот, а покрај својата добра игра, ја искористи и летаргичноста