притисни ентер »

УФЦ не попушта: Хабиб и Фергусон ќе влезат во октагонот и покрај заканата од ковид-19

УФЦ не попушта: Хабиб и Фергусон ќе влезат во октагонот и покрај заканата од ковид-19

Локацијата е единствениот проблем со кој што УФЦ се соочува во пресрет на претстојниот настан УФЦ 249. Главната борба меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон се одложува во неколку наврати, па сега фановите се загрижени дека тоа ќе се случи повторно. Епидемијата со коронавирусот е причината поради која постои страв за откажување на овој спектакл. Претседателот

Сè се откажува, но не и Хабиб-Фергусон, инсистира шефот на УФЦ

Сè се откажува, но не и Хабиб-Фергусон, инсистира шефот на УФЦ

Иако речиси целиот свет, посебно спортскиот е во „локдаун“, тоа не го спречува претседателот на УФЦ, Дејна Вајт да инсистира дека најголемиот меч во УФЦ во 2020 нема да се откаже. Долгоочекуваниот дуел меѓу УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон требаше да се оддржи во Њујорк на 18 април, но поради корона вирусот оваа

Сè се откажува, но не и Хабиб-Фергусон, инсистира шефот на УФЦ

Сè се откажува, но не и Хабиб-Фергусон, инсистира шефот на УФЦ

Иако речиси целиот свет, посебно спортскиот е во „локдаун“, тоа не го спречува претседателот на УФЦ, Дејна Вајт да инсистира дека најголемиот меч во УФЦ во 2020 нема да се откаже. Долгоочекуваниот дуел меѓу УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон требаше да се оддржи во Њујорк на 18 април, но поради корона вирусот оваа

Нурмагомедов и Фергусон сепак ќе се борат но пред празни трибини

Нурмагомедов и Фергусон сепак ќе се борат но пред празни трибини

Борбата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон ќе се одржи на 18 април, како што е и планирано. Тоа го потврди Дана Вајт, „алфа и омега“ на најсилната светска ММА организација. Хабиб и Фергусон ќе се борат за титулата во лесна категорија во УФЦ, но извесно е дека тоа нема да се случи во Бруклин. Вајт истакна дека УФЦ 249 скоро сигурно ќе се одржи

Ништо од откажување: Ќе има борба меѓу Хабиб и Фергусон!

Ништо од откажување: Ќе има борба меѓу Хабиб и Фергусон!

Дана Вајт, првиот човек на УФЦ, со сигурност тврди дека ќе се одржи оваа борба во рамките од „УФЦ 249“, не се знае само каде ќе биде местото на настанот. Борбата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон ќе се одржи на 18 април , како што е и планирано. Тоа го потврди Дана Вајт, „алфа и омега“ на најсилната светска ММА организација. Хабиб и Фергусон