притисни ентер »

Протекоа цените на претстојните уреди на Samsung за европскиот пазар

Протекоа цените на претстојните уреди на Samsung за европскиот пазар

МОБИЛНИ , Топ Протекоа цените на претстојните уреди на Samsung за европскиот пазар 1 минута 0 0 Додека нестрпливо се чека 11. август и Unpacked настанот на Samsung на кој ќе бидат претставени новите Galaxy уреди, познатиот дојавувач од Twitter, Еван Блас откри колку ќе чинат во Европа. Основниот Galaxy Z Fold 3 со 256 GB интерна меморија ќе чини 1899

Протекоа цените на претстојните уреди на Samsung за европскиот пазар

Протекоа цените на претстојните уреди на Samsung за европскиот пазар

Додека нестрпливо се чека 11. август и Unpacked настанот на Samsung на кој ќе бидат претставени новите Galaxy уреди, познатиот дојавувач од Twitter, Еван Блас откри колку ќе чинат во Европа. Основниот Galaxy Z Fold 3 со 256 GB интерна меморија ќе чини 1899 евра, додека за верзијата со 512GB меморија ќе биде потребно да се издвојат 1999 евра. Кога станува

Детални спецификации на Samsung Galaxy Watch4 и Classic паметните часовници

Детални спецификации на Samsung Galaxy Watch4 и Classic паметните часовници

ГАЏЕТИ , Топ Детални спецификации на Samsung Galaxy Watch4 и Classic паметните часовници 4 минути 0 0 Samsung на 11. август ќе ги претстави своите паметни часовници од следната генерација , а најголемата промена ќе биде преминот од Tizen на Wear OS верзијата со One UI интерфејс. Ќе има и промени во именувањето, па Galaxy Watch4 Classic ќе добие хардверска

Детални спецификации на Samsung Galaxy Watch4 и Classic паметните часовници

Детални спецификации на Samsung Galaxy Watch4 и Classic паметните часовници

Samsung на 11. август ќе ги претстави своите паметни часовници од следната генерација , а најголемата промена ќе биде преминот од Tizen на Wear OS верзијата со One UI интерфејс. Ќе има и промени во именувањето, па Galaxy Watch4 Classic ќе добие хардверска рамка, додека стандардниот Galaxy Watch4 ќе биде повеќе спортска опција. Galaxy Watch4 Classic

Samsung отвори страница за резервации за Galaxy Z Fold 3

Samsung отвори страница за резервации за Galaxy Z Fold 3

Уште сега непосредно пред 11 август, за Samsung Unpacked евентот, компанијата отвори веб страница за да им овозможи на корисниците да резервираат за откривањето на Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4, и Galaxy Watch 4 Classic . За оние што ќе направат резервација, добиваат $100 повеќе за онлајн трејд-ин, што значи бесплатна Samsung Care+

Samsung Galaxy Watch4 Classic се појави на фотографии

Samsung Galaxy Watch4 Classic се појави на фотографии

ГАЏЕТИ , Топ Samsung Galaxy Watch4 Classic се појави на фотографии 3 минути 0 0 Samsung ќе ги претстави Galaxy Watch4 и Watch4 Classic паметните часовници на 11. август. Веќе знаеме како изгледаат уредите благодарение на претходно протечените рендери, а сега се тука фотографии што го прикажуваат Watch4 Classic во живо. Galaxy Watch4 Classic доаѓа со

Samsung Galaxy Watch4 Classic се појави на фотографии

Samsung Galaxy Watch4 Classic се појави на фотографии

Samsung ќе ги претстави Galaxy Watch4 и Watch4 Classic паметните часовници на 11. август. Веќе знаеме како изгледаат уредите благодарение на претходно протечените рендери, а сега се тука фотографии што го прикажуваат Watch4 Classic во живо. Galaxy Watch4 Classic доаѓа со ротирачка рамка и две копчиња на десната страна. Паметниот часовник би требало