притисни ентер »

Како Конор Мекгрегор се подготвува за камбек во УФЦ?

Како Конор Мекгрегор се подготвува за камбек во УФЦ?

Тренерот на Конор Мекгрегор призна дека се оддалечиле со ирскиот ММА борец по неговиот драматичен пораз од Хабиб Нурмагомедов. Мекгрегор ќе се врати во УФЦ октагонот за првпат по 15 месеци и ќе се соочи со ветеранот Доналд Сероне во Лас Вегас на 19 јануари. Ирецот се дистанцираше од светот на УФЦ по поразот и се фокусираше на неговиот бизнис како производител

Колку ќе заработи Мекгрегор од борбата во сабота?

Колку ќе заработи Мекгрегор од борбата во сабота?

Ирската ММА ѕвезда Конор Мекгрегор во сабота по година и пол дена повторно ќе влезе во октагонот. Најголемата УФЦ ѕвезда севраќа во борбите против Доналд Серон, а како и порано многу се зборува за парите кои Ирецот ќе ги заработи во овој меч. Самиот Мекгрегор тврди дека заработката ќе биде околу 80 милиони долари. Така веројатно и ќе биде, но големиот

Конор: Го читам Серон како книга за деца (видео)

Конор: Го читам Серон како книга за деца (видео)

Конор Мекгрегор беше невообичаено полн со почит на прес-конференцијата пред УФЦ 246, каде што го прави долгоочекуваниот камбек во октагонот, но тоа не го сопре да предвиди нокаут против Доналд „Каубој“ Серон во сабота навечер во Лас Вегас. Мекгрегор и Серон ја поделија главната сцена во „Палмс“ хотелот пред нивната пресметка, и иако Ирецот предвиде

Конор најави нокаут, Доналд едвај ја чека борбата (ВИДЕО)

Конор најави нокаут, Доналд едвај ја чека борбата (ВИДЕО)

Конор Мекгрегор и Доналд Серон ја одработија прес-конференција пред борбата која ќе ја имаат на 18. јануари. Мекгрегор веројатно никогаш не бил посмирен на една прес-конференција. Истакна голем респект кон Серон, но вети дека ќе го нокаутира. „Спремен сум за борба. Си поставив високи цели во новата година. Тешко е да не се покаже почит кон Доналд.

МекГрегор ќе има историски профит од дуелот со Серони!?

МекГрегор ќе има историски профит од дуелот со Серони!?

Конор МекГрегор се враќа во октагонот и во рамки на УФЦ 246 ќе се бори со Доналд Серони, а Ирецот вели дека ќе има историска заработка од овој дуел. Многумина шпекулираа дека се работи за сума од пет милиони долари, меѓутоа МекГрегор во интервју демантира такво нешто и најави нешто многу поголемо. „Уверен сум дека ќе добијам добар хонорар. Можеби најголем

Конор за Доналд: Ќе го претепам и ќе блеснам 18. јануари

Конор за Доналд: Ќе го претепам и ќе блеснам 18. јануари

MMA борецот Конор Мекгрегор со нетрпение ја очекува саботната борба против Доналд Серон во рамките од УФЦ 246 во Лас Вегас. Ирецот се враќа во октагон после повеќе од една година и поразот од Кабиб Нурмагомедов. „Се радувам што се враќам во октагон во оваа борба. Не се сомневам дека ќе го претепан. Би го претепал во секоја категорија, би го претепал

Мекгрегор го изнесе своето мислење за Русите

Мекгрегор го изнесе своето мислење за Русите

Ирскиот UFC-борец Конор Мекгрегор во интервју за ESPN ги сподели своите впечатоци од патувањето во Русија. „Ми се допадна. Бев во Москва и се зачудив. Москва е прекрасно место, како и цела Русија. Морам да кажам дека бев под впечаток. Има многу добри луѓе “, рече Мекгрегор, пренесува РИА „Новости“. Мекгрегор на 6 октомври 2018 година, во рамките на

Мекгрегор: Пред мечот со Хабиб цела недела пиев само виски

Мекгрегор: Пред мечот со Хабиб цела недела пиев само виски

Конор Мекгрегор призна дека немал совршени подготовки пред неговиот пораз од Хабиб Нурмагомедов во октомври 2018 година, кога загуби во четири рунди во „Т-Мобиле арената“ во Лас Вегас на УФЦ 229. Сега, пред дуелот со Доналд „Каубој“ Серон на истото место на УФЦ 246 овој викенд, Ирецот признава дека подготовките за тој меч не биле совршени и дека сега

Конор Мекгрегор: Планирам на 35 години да станам – милијардер!

Конор Мекгрегор: Планирам на 35 години да станам – милијардер!

Ирскиот чаламџија во УФЦ, Конор Мекгрегор наскоро го очекува првата борба откако загуби во епската битка со Хабиб Нурмагомедов во минатата година, а Ирецот сега објави дека целта во животот не му е да доминира во ултимејтфајтот, туку да – стане милијардер. Мекгрегор го чека борба во октагонот на 18 јануари против Доналд Цероне во полуфиналната борба