притисни ентер »

Сензација во Германија, Порто го победи Кил

Сензација во Германија, Порто го победи Кил

Од вечерва во ракометната Лига на шампиони нема повеќе непоразени екипи. Порто приреди вистинска сензација откако во Германија го победи Кил 28:27. Кил во најголемиот дел од натпреварот го контролираа резултатот иако немаа поголема предност од четири гола, впечатокот беше дека рутински ќе забележат победа. Сепак Германците им дозволија на противниците

Луда одбрана и гол во последна секунда - Порто германски го реши Кил! (ВИДЕО)

Луда одбрана и гол во последна секунда - Порто германски го реши Кил! (ВИДЕО)

Порто успеа да го шокира Кил сред Германија со 28-27 во Лигата на шампиони, а во самиот финиш на мечот се случуваше вистинско лудило на „жешкиот“ терен. Најпрво Кил имаше можност да погоди за 28-27, но голманот на Порто некако магично успеа да ја фати топката, иако цела публика веќе ја виде во неговата мрежа. Португалците потоа тргнаа во напад, а буквално

Сензационален пораз на Кил од Порто (ВИДЕО)

Сензационален пораз на Кил од Порто (ВИДЕО)

Германскиот тим загуби пред своите гледачи во последниот натпревар од седмото коло во Лигата на шампиоините. Екипата на Порто го направи најголемото изненадување во досегашниот дел од ракометната Лига на шампионите со победата од 27:28 над Кил во Германија. Во последната минута и двете екипи влегоа израмнети, 27:27 и на 15-ти секунди до крајот голманот

Комплетирано е 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

Комплетирано е 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

Со одигрување на денешните седум средби комплетирано е седмото коло, со што зад нас е првата половина на групната фаза на Лигата на шампионите. Вистинска сензација приреди екипата на Порто, која среде “Шпаркасе Арена“ му го нанесе првиот пораз на Кил. . Резултати: Група “А“: Фленсбург – ПСЖ  29:30 (13:14) Алборг – Барселона  30:34 (14:15) Цеље ПЛ –

ВИДЕО: Порто направи сензација, победничките секунди од мечот против Кил

ВИДЕО: Порто направи сензација, победничките секунди од мечот против Кил

Ракометарите на Порто со шокатна завршница стигнаа до победа над Кил во Лигата на шампионите, славеа со 27-28 со гол во последните моменти од мечот. До победата Порто стигна со гол на Силва Соуза Мартинс, претходно голманот Алфредо Квинтана одбрани и му овозможи победнички напад на својот тим. На табечата Кил и покрај поразот е  прв во групата со 11

Сензација во Германија: Порто го „скроти“ страшниот Кил

Сензација во Германија: Порто го „скроти“ страшниот Кил

Порто го направи најголемото изненадување во Лигата на шампиони, откако во Германија славеше против Кил со 28-27. Португалците беа аутсајдери во мечот, па многумина ги отпишаа уште пред да почне средбата, сепак Порто собра сила за да ги замолчи сите и да покаже дека не победуваат секогаш фаворитите. Кил во второто полувреме делуваше дека може да слави,

Порто го шокираше Кил, прв пораз за Германците во ЛШ

Порто го шокираше Кил, прв пораз за Германците во ЛШ

Португалскиот Порто направи подвиг во дуелот од седмото коло во ракометната Лига на шампионите и триумфираше со 27-28 на гостувањето кај лидерот во групата Б, Кил. За Порто ова е трет сезонски триумф со кој доаѓа до 8 бода и е на шестата позиција на табелата во оваа конкурнеција. За германскиот тим кој претходно имаше само едно реми прoтив Киелце и

СЕНЗАЦИЈА: Порто го фрли на колена фаворитот Кил

СЕНЗАЦИЈА: Порто го фрли на колена фаворитот Кил

Екипата на Порто направи сензација во ракометната Лига на шампиони и како гостин, среде Германија славеше над бундеслигашот Кил (27-28) кој воедно е и лидер во групата во која игра Вардар. Португалците пристигнаа кај „зебрите“ како тотални аутсајдери, меѓутоа следеше вистинско шоу и погодоци кога беше најпотребно. Дуелот беше крајно изедначен, а се