притисни ентер »

Комплетни резултати од осминафиналните средби

Комплетни резултати од осминафиналните средби

На кадетското СП во Скопје денеска се одиграа сите осминафинални средби. Репрезентацијата на Македонија вечерва беше на прагот на сензација и во самата завршница го загуби натпреварот против моќниот состав на Португалија. . Резултати: Осминафинале: 14 август, 14.00 часот: Аргентина – Германија 25:33 (15:16) 14 август, 14.00 часот: Египет – Словенија