притисни ентер »

Вознијацки по стапките на Памела како „чувар на плажата“ (фото)

Вознијацки по стапките на Памела како „чувар на плажата“ (фото)

Кога не игра тенис, атрактивната тенисерка Каролина Вознијацки патува по светот. По крајот на напорната сезона, таа со сопругот се наоѓа на меден месец на Барбадос. Во полуфиналето на Мастерсот во Париз загуби од Наоми Осака, па реши квалитетно да се одмори. Данската тенисерка на плажите на Барбадос го покажа својот костим за капење со натпис „wife

ФОТО: Возњацки како Памела Андерсон, позираше со провокативниот костим за капење

ФОТО: Возњацки како Памела Андерсон, позираше со провокативниот костим за капење

Данската тенисерка Каролине Вознњацки важи за една од најубавите девојки на ВТА-турот на денешницата. Моментално таа не го игра најдобриот тенис во кариерата, па паузата ја користи за да помине квалитетно време со своите најблиски. Сопруг и е поранешниот НБА кошаркар Дејвид Ли, со кого присуствуваше на свадбата на тенисерката Никол Гибс и Џек Броди