притисни ентер »

Џорџо Армани награден за животно дело на модните награди во Лондон

Џорџо Армани награден за животно дело на модните награди во Лондон

Наоми Кембел е прогласена за модна икона, а Џорџо Армани доби награда за животно дело на годинашните Модни награди во Лондон, кои на црвен килим собраа славни имиња од светот на модата, филмот, музиката и спортот. Адут Акеч е прогласена за модел на годината, а Наоми Кембел за модна икона (Фото: Гети) За најдобар дизајнер е прогласен Британецот Даниел

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

„Џорџо Армани и Џулија Робертс се секогаш совршена двојка“, коментираше долгогодишната стилистка на актерката, Елизабет Стјуарт, за модната библија „Вог“, сеќавајќи се на нејзиното издание во костумот од Армани од 1990 година на доделувањето на наградите „Златен глобус“ и кога истата година на оскаровскиот црвен килим заблеска во сив фустан од Армани

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

„Џорџо Армани и Џулија Робертс се секогаш совршена двојка“, коментираше долгогодишната стилистка на актерката, Елизабет Стјуарт, за модната библија „Вог“, сеќавајќи се на нејзиното издание во костумот од Армани од 1990 година на доделувањето на наградите „Златен глобус“ и кога истата година на оскаровскиот црвен килим заблеска во сив фустан од Армани

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

Џулија Робертс во црн комбинезон од Армани на доделувањето на Британските модни награди

„Џорџо Армани и Џулија Робертс се секогаш совршена двојка“, коментираше долгогодишната стилистка на актерката, Елизабет Стјуарт, за модната библија „Вог“, сеќавајќи се на нејзиното издание во костумот од Армани од 1990 година на доделувањето на наградите „Златен глобус“ и кога истата година на оскаровскиот црвен килим заблеска во сив фустан од Армани

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

На годинашните Британски модни награди доминираше Ријана (31) во гламурозен фустан во боја на мента, а друштво ѝ правеа актерките Кејт Бланшет (50) и Џулија Робертс (50). Таа носеше фустан од својата најнова колекција „Фенти“, кој го комбинираше со капут и нараквици од тил во иста боја и со сатенски сандали. Косата  ѝ беше во плетенки и носеше дискретни

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

На годинашните Британски модни награди доминираше Ријана (31) во гламурозен фустан во боја на мента, а друштво ѝ правеа актерките Кејт Бланшет (50) и Џулија Робертс (50). Таа носеше фустан од својата најнова колекција „Фенти“, кој го комбинираше со капут и нараквици од тил во иста боја и со сатенски сандали. Косата  ѝ беше во плетенки и носеше дискретни

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

На годинашните Британски модни награди доминираше Ријана (31) во гламурозен фустан во боја на мента, а друштво ѝ правеа актерките Кејт Бланшет (50) и Џулија Робертс (50). Таа носеше фустан од својата најнова колекција „Фенти“, кој го комбинираше со капут и нараквици од тил во иста боја и со сатенски сандали. Косата  ѝ беше во плетенки и носеше дискретни

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

Британски модни награди: Ријана во фустан во боја на мента се појави во друштво на позната актерка

На годинашните Британски модни награди доминираше Ријана (31) во гламурозен фустан во боја на мента, а друштво ѝ правеа актерките Кејт Бланшет (50) и Џулија Робертс (50). Таа носеше фустан од својата најнова колекција „Фенти“, кој го комбинираше со капут и нараквици од тил во иста боја и со сатенски сандали.Косата  ѝ беше во плетенки и носеше дискретни

Британски модни награди: Наоми Кембел е модна икона, Армани со награда за животно дело

Британски модни награди: Наоми Кембел е модна икона, Армани со награда за животно дело

Англија- Синоќа познатите личности се собраа на доделувањето на British Fashion Awards за да ѝ оддадат почит на модната индустрија. Армани во убаво друштво Настанот се одржуваше во Ројал Алберт Хол во Лондон, а во центарот на вниманието беа Наоми Кемпбел и Џорџо Армани, кои добија награда за нивното животно дело. Ријана 49-годишната убавица, која се

Наоми Кемпбел во провиден фустан, Ријана замотана во сатен на Британските модни награди 2019 (фото)

Наоми Кемпбел во провиден фустан, Ријана замотана во сатен на Британските модни награди 2019 (фото)

Во понеделникот вечерта познатите личности се собраа на доделувањето на British Fashion Awards за да ѝ оддадат почит на модната индустрија. Настанот се одржуваше во Ројал Алберт Хол во Лондон, а во центарот на вниманието беа Наоми Кемпбел и Џорџо Армани, кои добија награда за нивното животно дело. --> 49-годишната убавица, која се закити со наградата