притисни ентер »

Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид

Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид

Embedded video for Уште една жртва во сообраќајна несреќа на патот кон Охрид Секојдневно растат црните биланси на патиштата. Причина број еден за несреќите и натаму е возењето со брзина поголема од дозволената, или под дејство на алкохол,потоа претекнувањето на недозволени места и непочитување на сообраќајната сигнализација велат од СВР Охрид.Вчеравечер

Едно лице го загуби животот на патот Подмоље-Кичево

Едно лице го загуби животот на патот Подмоље-Кичево

Вчера околу 19:10 часот на магистралниот пат село Подмоље-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта – општина Дебрца. Од здобиените повреди на местото починал

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Рaсте бројот на жртви по патиштата во охридско-струшкиот регион

Рaсте бројот на жртви по патиштата во охридско-струшкиот регион

На патиштата во охридско-струшкиот регион гинат луѓе. Во само два дена во сообраќајни несреќи животот го загубија два лица, а 7-мина тешко повредени завршија во болница. Вчеравечер околу 19.10 минути на магистралниот пат Охрид-Кичево кај Подмолје загина 40 годишен жители од охридското село Мешеишта, во сообраќајка помеѓу патничко возило Цитроен ксара

Загина 40-годишен жител на Мешеишта

Загина 40-годишен жител на Мешеишта

Четириесетгодишен жител на селото Мешеишта, општина Дебарца, загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила помеѓу автомобил „цитроен ксара“ и мопед „АПН 4“ кој го управувал сега веќе загинатиот. Од здобиените повреди на местото починал возачот на мопедот, а смрт била констатирана

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Четириесет годишен жител на селото Мешеишта-општина Дебарца загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила помеѓу автомобил „Цитроен ксара“ и мопед „АПН 4“ кој го управувал сега веќе загинатиот. Од здобиените повреди на местото починал возачот на мопедот, а смрт била констатирана од

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Охрид, 8 ноември 2018 (МИА) – Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара" со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед „АПН 4" без регистарски ознаки, управуван од Г.Б. кој подлегнал на повредите на местото на несреќата. Смртта ја констатирал лекар од Службата за итна медицинска помош, додека увид на местото извршиле

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Четириесет годишен жител на селото Мешеишта-општина Дебарца загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила помеѓу автомобил „Цитроен ксара“ и мопед „АПН 4“ кој го управувал сега веќе загинатиот. Од здобиените повреди на местото починал возачот на мопедот, а смрт била констатирана од

loading...
Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Возач на мопед загина во сообраќајна несреќа која вчера околу 19:10 часот се случи на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Од МВР информираат дека во несреќата учествувале „Цитроен ксара" со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4" без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта-општина

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Во судир на автомобил и мопед загина едно лице

Четириесет годишен жител на селото Мешеишта-општина Дебарца загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила помеѓу автомобил „Цитроен ксара“ и мопед „АПН 4“ кој го управувал сега веќе загинатиот. Од здобиените повреди на местото починал возачот на мопедот, а смрт била констатирана од

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Возач на мопед загина во сообраќајна несреќа која вчера околу 19:10 часот се случи на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Од МВР информираат дека во несреќата учествувале „Цитроен ксара" со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4" без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта-општина

Во судар на мопед и возило на патот Подмоље - Кичево загина мотоциклист

Во судар на мопед и возило на патот Подмоље - Кичево загина мотоциклист

Вчера околу 19.10 часот на магистралниот пат село Подмоље-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта- општина Дебарца. Од здобиените повреди на местото починал

Загина возач на мопед на патот Подмоље-Кичево

Загина возач на мопед на патот Подмоље-Кичево

Во тешка сообраќајна несреќa загина возач на мопед на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила вчера во 19.10 часот кога патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско удрило во мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(40) село Мешеишта-општина Дебарца

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Сообраќајна несреќа кај Охрид: Еден загинат во судир на автомобил и мопед

Сообраќајна несреќа кај Охрид: Еден загинат во судир на автомобил и мопед

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од кичевското село Црвевци, и мопед „АПН

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот

Детали за тешката сообраќајка кај Охрид, мотоциклист го загуби животот Возач на мотор загина во сообраќајна несреќа која вчера околу 19:10 часот се случи на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Од МВР информираат дека во несреќата учествувале „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај Охрид

Четириесетгодишниот Г.Б. од селото Мешеишта во Општина Дебрца е жртвата во сообраќајната несреќа, што синоќа околу 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево кај селото Горенци. Во несреќата учествувале патничко возило „цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 21-годишно лице од село Црвици, Кичевско и мопед

Тешка сообраќајка на патот Подмоље – Кичево: Мотоциклист загинал на лице место

Тешка сообраќајка на патот Подмоље – Кичево: Мотоциклист загинал на лице место

Вчера околу 19 часот на магистралниот пат село Подмоље – Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б. (21) од село Црвици, кичевско и мопед „АПН 4“ без регистарски ознаки,  управуван од Г.Б. (40) село Мешеишта-општина Дебарца. Од здобиените повреди на местото починал