притисни ентер »

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Во текот на 2020. година се очекуваат интересни иновации на полето на паметните телефони. Кога се во прашање флексибилните смартфони, ќе го видиме враќањето на преклопниот (clamshell) формат со целосно свитливи дисплеи. По објавата на Motorola Razr моделот, знаеме дека Samsung го подготвува Galaxy Z Flip. Сега сајтот LetsGoDigital креираше интересни

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Во текот на 2020. година се очекуваат интересни иновации на полето на паметните телефони. Кога се во прашање флексибилните смартфони, ќе го видиме враќањето на преклопниот (clamshell) формат со целосно свитливи дисплеи. По објавата на Motorola Razr моделот, знаеме дека Samsung го подготвува Galaxy Z Flip. Сега сајтот LetsGoDigital креираше интересни

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Веќе се запознавме со речиси сите спецификации на новата серија на Samsung. Со какви промени ќе доаѓаат овие уреди?. На 11 февруари Samsung ќе претстави три нови S20 модели - S20, S20+ и S20 Ultra. Овие уреди ќе бидат следбеници на овогодинешната S10 серија. Да ги погледнеме нивните карактеристики: Карактеристики S20 серија S10 серија Дисплеј S20 -

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20.. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската компанија во иднина да ги именува своите флегшип модели по годината на промовирање на пазарот. Исто така,

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската компанија во иднина да ги именува своите флегшип модели по годината на промовирање на пазарот. Исто така,

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Samsung на 11. февруари во Сан Франциско ќе ја претстави својата Galaxy S20 линија паметни телефони, а XDA-Developers сега ни овозможува увид во изгледот на Galaxy S20+ 5G моделот, преку фотографии од уредот, до кои успеал сајтот да дојде. Boot екранот го покажува и потврдува името Galaxy S20, за кој веќе некое време се појавуваат информации, како

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

Samsung на 11. февруари во Сан Франциско ќе ја претстави својата Galaxy S20 линија паметни телефони, а XDA-Developers сега ни овозможува увид во изгледот на Galaxy S20+ 5G моделот, преку фотографии од уредот, до кои успеал сајтот да дојде. Boot екранот го покажува и потврдува името Galaxy S20, за кој веќе некое време се појавуваат информации, како

Galaxy S11 доаѓа со четири задни камери и моќна батерија

Galaxy S11 доаѓа со четири задни камери и моќна батерија

Гласините околу изгледот и карактеристиките на телефонот Samsung Galaxy S11 не стивнуваат ни околу празниците.. Во последно време многу се шпекулира и околу неговата цена, но сепак главна тема се спецификациите на смартфонот, поточно  можноста за четири камери на задната страна кои ќе заземат голем дел од задниот дел на телефонот. За разлика од Galaxy

Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Samsung ќе има Unpacked настан на 11 февруари и очекуваме да ги видиме новите Galaxy предводници тогаш. Се уште не е официјално, но голема е веројатноста новата серија да продолжи со дваеска - Galaxy S20. Очигледно, новиот модел сака да ја одбележи новата 2020 година. Samsung Galaxy S20+ 5G е фотографиран од предната и задната страна. Можеме да видиме

Samsung официјално го објави датумот на претставување на новите уреди

Samsung официјално го објави датумот на претставување на новите уреди

Samsung ќе ги претстави новите смартфони на 11 февруари, а помеѓу нив ќе биде и Galaxy S11.. Новата генерација на новите уреди на Samsung ќе биде претставена на 11 февруари во Сан Франциско, потврди јужнокорејската компанија. „Поздравете го новиот Galaxy“, напишаа од Samsung на Twitter. Постојат гласини дека ќе биде претставен и новиот телефон на преклоп

Само Galaxy S20 Ultra ќе има 108 мегапикселна камера!

Само Galaxy S20 Ultra ќе има 108 мегапикселна камера!

Како што се очекуваше, Samsung ќе претстави 108 мегапикселен сензор со S20 серијата, но само кај еден од уредите.... Наместо сите три, само најскапиот модел, S20 Ultra ќе доаѓа со зборуваниот сензор од 108 мегапиксели на кој Samsung работи во моментот. Овој сензор ќе користи 4-во-1 пиксел технологија со која, како што кажува самото име, 4 пиксели ќе

Samsung тајно ги потврди Galaxy Bloom и S20 имињата!

Samsung тајно ги потврди Galaxy Bloom и S20 имињата!

Samsung официјално ги потврди имињата на новите уреди кои ќе бидат претставени во февруари.... Официјално, Galaxy Bloom ќе биде името на новиот уред на преклопување кој ќе биде следбеник на Galaxy Fold. Со неговиот компактен дизајн, компанијата потврди дека овој смартфон е особено наменет за женската популација во 20-тите години. Заедно со него, Samsung