притисни ентер »

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

МЗТ Скопје на домашен терен го совлада Нови Пазар по голема драма со 89-87 (24-19, 22-27, 24-24, 19-17) во рамките на десетото коло во АБА 2-лига. Херојот на актуелниот првак е Харис со две слободни фрлања во последните секунди ја обезбеди победата број осум на својот тим. Токму овој кошаркар со 18 поени беше прв стрелец, по 14 имаа Магдевски и Хиндс

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

МЗТ Скопје на домашен терен го совлада Нови Пазар по голема драма со 89-87 (24-19, 22-27, 24-24, 19-17) во рамките на десетото коло во АБА 2-лига. Херојот на актуелниот првак е Харис со две слободни фрлања во последните секунди ја обезбеди победата број осум на својот тим. Токму овој кошаркар со 18 поени беше прв стрелец, по 14 имаа Магдевски и Хиндс

МЗТ Скопје по голема драма го скрши Нови Пазар

МЗТ Скопје по голема драма го скрши Нови Пазар

Кошаркарите на МЗТ Скопје успеаа да дојдат до уште една победа во АБА2 лигата и тоа во битката со Нови Пазар во СЦ „Јане Сандански“. „Штрковите“ по една голема драма, неверојатно драматичен финиш обезбедија триумф од 89-87 со двете слободни фрлања на Ерон Харис во последните мигови од средбата. Ова беше дуел кој едноставно беше изедначен, двете екипи

АБА2: „Златни“ поени на Харис за важна победа на МЗТ!

АБА2: „Златни“ поени на Харис за важна победа на МЗТ!

Популарните „штркови“ со осмата победа (трета по ред) повторно се искачија сезонава на врвот во регионалното кошаркарско натпреварување... Во својот 10 натпревар сезонава во втората АБА лига составот на МЗТ Скопје со 89:97 (24:19, 22:27, 24:24, 19:17) успеа да го совлада ОКК Нови Пазар. Првите 10 минути од мечот во салата „Јане Сандански“ – Скопје

Голема драма во Аеродром: МЗТ во луд финиш во последната секунда го совлада Нова Пазар (ФОТО)

Голема драма во Аеродром: МЗТ во луд финиш во последната секунда го совлада Нова Пазар (ФОТО)

Кошаркарите на МЗТ Скопје остануваат непоразени на домашен, откако вечерва, во неверојатно драматичен меч, со две прецизно изведени слободни фрлања на Ерон Харис на пет десетинки до крајот го совладаа Нови Пазар (89-87). Сино-белите дојдоа до шести триумф по ред во Аеродром и со вкупен скор 8-2 го продолжија притисокот врз лидерот на табелата во АБА2-лигата,

АБА 2: МЗТ Скопје едвај до победа над Нови Пазар (ФОТО)

АБА 2: МЗТ Скопје едвај до победа над Нови Пазар (ФОТО)

Кошаркарите на МЗТ Скопје го победи Нови Пазар со 89-88 во СЦ „Јане Сандански“  и ја запишаа осмата победа во АБА 2  лигата. Ова беше драматичен меч со неизвесна завршница од која профитираше нашиот шампион. Победничките поени ги постигна Харис од линијата за слободни фрлања за триумф на тимот од Скопје. Најефикасни во составот на победничката екипа

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма (ФОТО)

МЗТ Скопје на домашен терен го совлада Нови Пазар по голема драма со 89-87 (24-19, 22-27, 24-24, 19-17) во рамките на десетото коло во АБА 2-лига. Херојот на актуелниот првак е Харис со две слободни фрлања во последните секунди ја обезбеди победата број осум на својот тим. Токму овој кошаркар со 18 поени беше прв стрелец, по 14 имаа Магдевски и Хиндс

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

Американскиот бек Ерон Херис погоди две слободни фрлања на 0,5 секунди до крајот на натпреварот, за драматична победа на МЗТ Скопје Аеродром над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата. Македонскиот тим остана непоразен на свој терен во регионалната лига, но вечерва во „Јане Сандански” беше сериозно загрозен. Во „лудата” завршница, при 87:87, бекот Хиндс

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

Американскиот бек Ерон Херис погоди две слободни фрлања на 0,5 секунди до крајот на натпреварот, за драматична победа на МЗТ Скопје Аеродром над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата. Македонскиот тим остана непоразен на свој терен во регионалната лига, но вечерва во „Јане Сандански“ беше сериозно загрозен. Во „лудата“ завршница, при 87:87, бекот Хиндс

НОВА ПОБЕДА: МЗТ со две слободни во последна секунда го реши Нови Пазар!

НОВА ПОБЕДА: МЗТ со две слободни во последна секунда го реши Нови Пазар!

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје дојде до нова домашна победа во АБА-2 лигата и славеше над Нови Пазар (89-87) во дуел кој се реши во последната секунда. Аеродромци и гостинот одиграа изедначен меч, а до победата се дојде благодарение на две слободни фрлања на самиот крај на средбата. Мелори направи наивен прекршок над Харис, а тој ја презеде

МЗТ Скопје против Нови Пазар „брка“ трета последователна победа во АБА 2 лигата

МЗТ Скопје против Нови Пазар „брка“ трета последователна победа во АБА 2 лигата

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе го пречека Нови Пазар во меч од 10. коло од АБА2-лигата. Тимот од Аеродром ќе се обиде да ја продолжи победничката серија во регионалното натпреварување. – На гости ни доаѓа искусен противник, кој на последните пет средби постигнува 90 и повеќе поени. Клуч на нашата евентуална победа сигурно

МЗТ Скопје против Нови Пазар „брка“ трета последователна победа во АБА 2 лигата

МЗТ Скопје против Нови Пазар „брка“ трета последователна победа во АБА 2 лигата

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе го пречека Нови Пазар во меч од 10. коло од АБА2-лигата. Тимот од Аеродром ќе се обиде да ја продолжи победничката серија во регионалното натпреварување. – На гости ни доаѓа искусен противник, кој на последните пет средби постигнува 90 и повеќе поени. Клуч на нашата евентуална победа сигурно

МЗТ Скопје со квалитетна одбрана ќе брка триумф против Нови Пазар

МЗТ Скопје со квалитетна одбрана ќе брка триумф против Нови Пазар

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ќе го пречекаат дебитантот во јадранската конкуренција, тимот на Нови Пазар (19 часот), во меч во кој ќе сторат сѐ за да останат непоразени на домашен терен во досегашниот дел од сезоната во АБА2-лигата. Аеродромци досега имаат пет победи во исто толку натпревари во „Јане Сандански“, поради што како големи фаворити

Нови Пазар противник по мерка за продолжување на победничката серија

Нови Пазар противник по мерка за продолжување на победничката серија

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва (19 ч.) го пречекуваат Нови Пазар во рамките на 10. коло од АБА2-лигата. „Металците“ ќе се обидат да дојдат до третата победа по ред. – На гости ни доаѓа искусен противник, кој на последните пет средби постигнува 90 и повеќе поени. Клуч на нашата евентуална победа сигурно ќе биде колку добро одиграме во одбраната.

АБА 2 лига: МЗТ против Нови Пазар за серија од три победи

АБА 2 лига: МЗТ против Нови Пазар за серија од три победи

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе го пречека Нови Пазар во меч од 10. коло од АБА2-лигата. Тимот од Аеродром ќе се обиде да ја продолжи победничката серија во регионалното натпреварување. – На гости ни доаѓа искусен противник, кој на последните пет средби постигнува 90 и повеќе поени. Клуч на нашата евентуална победа

Кочов: Одбраната мора да биде перфектна против Нози Пазар

Кочов: Одбраната мора да биде перфектна против Нози Пазар

МЗТ Скопје продолжува со пеколното темпо оваа сезона. По убедливиот пораз од Еуроникел во домашниот шампионат и пропуштената шанса да запоседне на врвот, македонскиот првак вечерва (19 часот) мора да се исправи, во СЦ „Јане Сандански“ гостува Нови Пазар во меч од АБА 2-лига. Предводникот на „сино-белите“ од своите момци ќе бара добра игра во одбраната,

Кочов: Одбраната мора да биде перфектна против Нози Пазар

Кочов: Одбраната мора да биде перфектна против Нози Пазар

МЗТ Скопје продолжува со пеколното темпо оваа сезона. По убедливиот пораз од Еуроникел во домашниот шампионат и пропуштената шанса да запоседне на врвот, македонскиот првак вечерва (19 часот) мора да се исправи, во СЦ „Јане Сандански“ гостува Нови Пазар во меч од АБА 2-лига. Предводникот на „сино-белите“ од своите момци ќе бара добра игра во одбраната,