притисни ентер »

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Локалните власти го идентификуваа напаѓач кој уби 12 луѓе во ноќниот клуб во Калифорнија, како 28-годишниот ветеран Иан Дејвид Лонг. Според локалните власти, Лонг оваа пролет имал серија на неконтролирано однесување, но властите мислеа дека тоа е посттрауматско стресно нарушување кое било последица на воената служба. Со димна бомба и пиштол, поранешниот

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Локалните власти го идентификуваа напаѓач кој уби 12 луѓе во ноќниот клуб во Калифорнија, како 28-годишниот ветеран Иан Дејвид Лонг. Според локалните власти, Лонг оваа пролет имал серија на неконтролирано однесување, но властите мислеа дека тоа е посттрауматско стресно нарушување кое било последица на воената служба. Со димна бомба и пиштол, поранешниот

Поранешен маринец е напаѓачот во барот во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот во барот во Калифорнија

Вооружениот напаѓач, кој застрела и уби 12 лица во бар во Калифорнија, популарен поради жива кантри музика и преполн со студенти, е идентификуван како 28-годишниот Иан Дејвид Лонг. 28-годишниот осомничен влегол во барот Бордерлајн ен грил во Таузанд Окс, Калифорнија во среда вечер, пред да отвори оган со легално купен полу-автоматски пиштол Глок 21

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

(Видео) Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

(Видео) Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Локалните власти го идентификуваа напаѓач кој уби 12 луѓе во ноќниот клуб во Калифорнија, како 28-годишниот ветеран Иан Дејвид Лонг. Според локалните власти, Лонг оваа пролет имал серија на неконтролирано однесување, но властите мислеа дека тоа е посттрауматско стресно нарушување кое било последица на воената служба. Со димна бомба и пиштол, поранешниот

Иан Дејвид Лонг е идентификуван како осомничен кој застрела и уби 12 лица во бар во Калифорнија

Иан Дејвид Лонг е идентификуван како осомничен кој застрела и уби 12 лица во бар во Калифорнија

Ветеранот на американскиот Марински корпус, осомничен убиство на 12 лица во бар во Калифорнија, вклучувајќи го и заменик-шерифот, кој бил меѓу првите кои реагирале на пукањето, велат официјалните претставници. Пукањето започнало во 23:20  по локално време, во средата во Thousand Oaks, околу 65 км северо-западно од Лос Анџелес. Пред да отвори оган со

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради

Јан Дејвид Лонг, поранешен маринец, е напаѓачот што го изврши нападот во Калифорнија

Јан Дејвид Лонг, поранешен маринец, е напаѓачот што го изврши нападот во Калифорнија

Локалните власти го идентификуваа напаѓачот што уби 12 луѓе во ноќниот клуб во Калифорнија како 28-годишниот ветеран Јан Дејвид Лонг. Според локалните власти, Лонг оваа пролет имал серија на неконтролирано однесување, но властите мислеа дека тоа е посттрауматско стресно нарушување кое било последица на воената служба. Со димна бомба и пиштол, поранешниот

Маринецот кој уби 12 лица во Калифорнија (видео)

Маринецот кој уби 12 лица во Калифорнија (видео)

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Иан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

loading...
Најмалку 13 жртви во вооружениот напад во Калифорнија

Најмалку 13 жртви во вооружениот напад во Калифорнија

Најмалку 13 луѓе се убиени во нападот во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, соопштија локалните власти истакнувајќи дека меѓу загинатите е и напаѓачот. Локалниот шериф Џеф Дин изјави дека во инцидентот се повредени десетици луѓе. Меѓу загинатите е и заменик – шерифот Рон Хелус кој прв пристигнал во барот, откако била повикана полиција. Кога

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

Најмалку 12 луѓе загинаа во вооружениот напад во Калифорнија

Најмалку 12 луѓе загинаа во вооружениот напад во Калифорнија

Најмалку 12 луѓе загинаа при нападот во бар во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, изјави локалниот шериф Џеф Дин. Тој додаде дека се уште е рано да се шпекулира за мотивите за маскакрот. Претходно беше објавено дека во барот е пронајдено безживотното тело на напаѓачот. Во кантри барот „Бордерлајн“ во моментот на нападот имало стотина луѓе,

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 13 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 13 лица во Калифорнија

Напаѓачот кој уби 13 лица во кантри барот „Бордерлајн” во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

(Видео) 29-годишно момче го извршило нападот во Калифорнија, мотивот за пукањето сè уште не е познат

(Видео) 29-годишно момче го извршило нападот во Калифорнија, мотивот за пукањето сè уште не е познат

Локалните власти го идентификувале напаѓачот кој во ноќениот клуб во Калифорнија уби најмалку 12 луѓе. Лицето чиј идентитет засега не е јавно соопштен има 29 години. The Latest: A law enforcement official says authorities identified a 29-year-old man as the gunman that killed 12 people at a California bar. They say he deployed a smoke device and used

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање и предизвикување сообраќајни

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата и бил познат од претходно поради

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Поранешен маринец е напаѓачот кој уби 12 лица во Калифорнија

Њујорк, 8 ноември 2018 (МИА) – Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција соопшти дека тој бил ветеран и оти служел во американската морнарица. На полицијата ѝ бил познат од претходно поради неколку казни за паркирање

(Видео) 29-годишно момче го извршило нападот во Калифорнија, мотивот за пукањето сè уште не е познат

(Видео) 29-годишно момче го извршило нападот во Калифорнија, мотивот за пукањето сè уште не е познат

Локалните власти го идентификувале напаѓачот кој во ноќениот клуб во Калифорнија уби најмалку 12 луѓе. Лицето чиј идентитет засега не е јавно соопштен има 29 години. The Latest: A law enforcement official says authorities identified a 29-year-old man as the gunman that killed 12 people at a California bar. They say he deployed a smoke device and used

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Иан Дејвид Лонг, поранешен маринец е напаѓачот кој го изврши нападот во Калифорнија

Локалните власти го идентификуваа напаѓач кој уби 12 луѓе во ноќниот клуб во Калифорнија, како 28-годишниот ветеран Иан Дејвид Лонг. Според локалните власти, Лонг оваа пролет имал серија на неконтролирано однесување, но властите мислеа дека тоа е посттрауматско стресно нарушување кое било последица на воената служба. Со димна бомба и пиштол, поранешниот