притисни ентер »

Звонимир Бобан заминува од ФИФА, срцето го влечело во Милан

Звонимир Бобан заминува од ФИФА, срцето го влечело во Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб и

Малдини доби унапредување, во Милан се врати уште една клупска легенда

Малдини доби унапредување, во Милан се врати уште една клупска легенда

Паоло Малдини е нов технички директор на Милан, а во клубот се врати и Звонимир Бобан, кој доаѓа на позицијата шеф на фудбалскиот развој во клубот. Хрватот одигра 251 натпревар за „росонерите“ во својата кариера и освои девет трофеи меѓу кои и Лига на шампиони во 1994 година и четири италијански првенства. „Пресреќен сум што се враќам во мојот сакан

Промени во Милан: Малдини нов технички директор, раководна функција и за Бобан

Промени во Милан: Малдини нов технички директор, раководна функција и за Бобан

Освежувања на одредени раководни позиции во италијанскиот прволигаш како увертира за нешто повеќе во пресрет на новата сезона и веројатно новите и поголеми амбиции за тимот од Милано. Паоло Малдини добива нова функција во Милан откако од италијанскиот прволигаш и официјално објавија дека легендарниот фудбалер на таа екипа ќе биде технички директор,

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Милан официјално го промовираа Паоло Малдини на позицијата технички директор на клубот, додека уште една легенда на „росонерите“, Хрватот Звонимир Бобан заминува од ФИФА за да стане главен директор за фудбал на клубот. Малдини претходно минатата сезона се врати во клубот како директор за спортска стратегија и развој, но сега го презема местото на Леонардо,

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Легендите на чело на Милан – Малдини технички директор, Бобан спортски директор

Милан официјално го промовираа Паоло Малдини на позицијата технички директор на клубот, додека уште една легенда на „росонерите“, Хрватот Звонимир Бобан заминува од ФИФА за да стане главен директор за фудбал на клубот. Малдини претходно минатата сезона се врати во клубот како директор за спортска стратегија и развој, но сега го презема местото на Леонардо,

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб и

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб и

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Бобан ја напушта ФИФА поради Милан

Заменик генералниот секретар на ФИФА, Звонимир Бобан заминува од светстката фудбалска федерација поради ангажман во италијанскиот клуб Милан. Хрватската фудбалска легенда ќе биде новиот генерален фудбалски секретар на клубот во кој долго време играше активно како фудбалер, а новиот предизвик го прифатил од голема желба да му помогне на својот клуб

Официјално: Малдини и Бобан се во раковдството на Милан!

Официјално: Малдини и Бобан се во раковдството на Милан!

Она што се најавуваше денес доби и официјална потврда. Паоло Малдини и З вонимир Бобан од денес се функционери на Милан! Започнува нова ера во таборот на повеќекратниот шампион на Европа, ќе видиме колку ќе биде успешна. Милан веќе подолго време е далеку од врвот во италијанскиот фудбал. Последната титула овој клуб ја освои уште во 2011 година. Во

Бобан се збогуваше со ФИФА и официјално се врати во Милан

Бобан се збогуваше со ФИФА и официјално се врати во Милан

Поранешниот хрватски фудбалер, Звонимир Бобан денеска со соопштение се збогуваше со ФИФА и во иднина ќе извршува раководна функција во италијанскиот клуб Милан. Бобан се враќа во клубот каде ги мина најуспешните денови од фудбалската кариера, а ќе биде дел од раководниот тим на „росонерите“ заедно со Иван Газидис и Паоло Малдини. – Тешко беше да ја

Звонимир Бобан ја напушти ФИФА и се врати во „својот“ Милан!

Звонимир Бобан ја напушти ФИФА и се врати во „својот“ Милан!

Еден од најдобрите фудбалери во хрватската историја, Звонимир Бобан, се реши да се „врати дома“ и во иднина ќе му помага на својот Милан . Утрово, хрватските медиуми во шок ја примија веста дека Бобан и официјално ја напушта ФИФА, а по само неколку часа италијанскиот гигант соопшти дека клубот доби нов спортски директор. „Многу сум среќен што се враќам