притисни ентер »

Приведени У.Р.(33) и М.К.(34) од Република Албанија

Приведени У.Р.(33) и М.К.(34) од Република Албанија

На 25.03.2020 околу 11.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле У.Р.(33) и М.К.(34) од Република Албанија, кои непријавено престојувале на подрачјето и не поседувале лични документи за идентификација. Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Албански државјани нелегано престојувале во Македонија

Албански државјани нелегано престојувале во Македонија

Вчера околу 11:50 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле У. Р. (33) и М. К. (34) од Република Албанија, кои непријавено престојувале на подрачјето и не поседувале лични документи за идентификација. „Двајцата се задржани во полициската станица Гостивар за натамошна постапка“, информираат од МВР.

Тетовец и се заканувал на поранешната девојка

Тетовец и се заканувал на поранешната девојка

Тетовец и се заканувал на поранешната девојка Во СВР Тетово 21 годишна тетовка вчера вечерта пријавила дека А.К.(33) од тетовски Требош, со кого се познавала и претходно била во љубовна врска, со закани по животот ѝ барал поголема сума парични средства, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. А.К. лишен е од слобода и задржан во Полициската

Поранешно момче и се заканувало на тетовка и ѝ барал пари

Поранешно момче и се заканувало на тетовка и ѝ барал пари

Вчера во 18 часот и 45 минути, 21-годишна тетовка во СВР Тетово пријавила дека А.К.(33) од тетовски Требош, со кого се познавала и претходно била во љубовна врска, со закани по животот ѝ барал поголема сума парични средства. А.К. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен