притисни ентер »

Караџоски: Доколку продолжи овој тренд на новозаразени, не ни преостанува ништо друго освен полициски час

Караџоски: Доколку продолжи овој тренд на новозаразени, не ни преостанува ништо друго освен полициски час

ИЗВОР Скопје24 | октомври 16, 2020 Засега карантин и полициски час не е потребно, но доколку продолжи овој тренд, не ни преостанува ништо друго освен полициски час, изјави на денешната прес-конференција претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџоски. „Одредени настани се главниот промотор на поголемиот број на случаи. Концерти, забави,

Караџовски: „Не сум видел концерт каде народ игра, вришти и носи маска“ – потенцираше дека свадбите не биле дозволени но свадбарите ги организирале

Караџовски: „Не сум видел концерт каде народ игра, вришти и носи маска“ – потенцираше дека свадбите не биле дозволени но свадбарите ги организирале

ИЗВОР Телма | октомври 16, 2020 Една од мерките кои ги предлага Комисијата за заразни болести е забрана за работа на економските оператори после 23 часот, а таа се однесува на сите објекти меѓу кои и на угостителските објекти. Караџовски истакна дека мерките се планираат за да нема подела на операторите. Епиде*иологот потенцираше дека и покрај тоа