притисни ентер »

Петре, добро е, се навикнавме!

Петре, добро е, се навикнавме!

„Петре добро е се навикнавме" е насловот на оваа фотографија која е дел од реакцијата на твитерџиите за нездата на комарци со која се соочуваат скопјани деновививе. Градот Скопје за престојниот викенд најави ново прскање против комарци. Авионска дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши на 11 и на 12 август – в сабота и недела во раните

Петре, добро е, се навикнавме!

Петре, добро е, се навикнавме!

„Петре добро е се навикнавме" е насловот на оваа фотографија која е дел од реакцијата на твитерџиите за нездата на комарци со која се соочуваат скопјани деновививе. Градот Скопје за престојниот викенд најави ново прскање против комарци. Авионска дезинсекција против возрасни форми комарци ќе се изврши на 11 и на 12 август – в сабота и недела во раните

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг (Фото)

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг (Фото)

Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во НБА лигата, а минатата сезона неговиот тим Црвена Звезда и официјално ја одбрани титулата во српското кошаркарско првенство, победувајќи го ФМП Железник. Меѓутоа не успеа во

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Поранешниот репрезентативец Перо Антиќ со пригодна фотографија му порача на градоначалникот Петре Шилегов да го реши проблемот со големата наезда на комарци. „Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за аутан и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? Па имај милост, вака не ме јаделе

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!

„Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за АУТАН, и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? Па имај милост, вака не ме јаделе комарци – со сигурност тврдам 36 години.“ На ваков начин познатиот македонски кошаркар Перо Антиќ, на својот Фејсбук профил, се обраќа лично до градоначалникот

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Поранешниот репрезентативец Перо Антиќ со пригодна фотографија му порача на градоначалникот Петре Шилегов да го реши проблемот со големата наезда на комарци. „Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за аутан и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? Па имај милост, вака не ме јаделе

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години! „Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за АУТАН, и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? Па имај милост, вака не ме јаделе комарци – со сигурност тврдам 36 години.“ На ваков начин познатиот македонски кошаркар

Петре, добро е, се навикнавме!

Петре, добро е, се навикнавме!

„Петре добро е се навикнавме“ е насловот на оваа фотографија која е дел од реакцијата на твитерџиите за нездата на комарци со која се соочуваат скопјани деновививе: Петре добро е, се навикнавме pic.twitter.com/RHtnl6SV8w — Todd Haze (@Todd_Haze) August 8, 2018 Градот Скопје за престојниот викенд најави ново прскање против комарци. Авионска дезинсекција

Перо Антиќ побара паричен надомест за граѓаните од Шилегов

Перо Антиќ побара паричен надомест за граѓаните од Шилегов

Дали треба на градоначалникот Шилегов да му доставиме сметки за Аутан и слични препарати или да го замолиме да испрска конечно за комарци?!? Па имај милост, вака не јаделе комарци – со сигурност тврдам 36 години!! Се надевам на разбирање и брза реакција или некој паричен надомест за граѓаните  [🙂] Перо Антиќ побара паричен надомест за граѓаните од

Перо Антиќ до градоначалникот Шилегов: Вака не јаделе комарци - со сигурност тврдам 36 години

Перо Антиќ до градоначалникот Шилегов: Вака не јаделе комарци - со сигурност тврдам 36 години

Поранешниот репрезентативец Перо Антиќ размислува дека граѓаните треба да му ги достават сметките за препарати против комарци на градскиот татко Петре Шилегов. Антиќ, кој има 36 години, и е татко на тројца синови, одговорно тврди дека волку комарци никогаш во неговиот живот немало. Сакајќи да го избере најдоброто средство за прскање против комарци