притисни ентер »

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопје кои се тепале со крушевчанец

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопје кои се тепале со крушевчанец

Петмина лисичани кои биле дел од коњаница се степале со крушевчанец на Гумење, а полициски службеник предупредувачки пукал во воздух за да ја прекине тепачката. -Синоќа во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Коњаниците од Лисиче се степале со крушевчанец на Мечкин камен

Коњаниците од Лисиче се степале со крушевчанец на Мечкин камен

Група од скопските коњаници кои секоја година тргнуваат од Лисиче кон Крушево за празникот Илинден, учествувале во тепачка кај Мечкин камен. Полицијата морала да интервенира со испукување на предупредувачки куршум. „На место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 33 годишен крушевчанец од една

Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење

Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16-годишен малолетник, сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче, интервенирал полицаец кој пукал во воздух

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче, интервенирал полицаец кој пукал во воздух

На Гумење ноќеска се тепале коњаници од Скопско Лисиче, а полицаец пукал во воздух да ги смири, потврдуваат од МВР. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролирал на местото викано Гумење, забележал тепачка меѓу крушевчанецот К.К од една страна и петорица скопјани од друга страна, при што тие меѓусебно си размениле по неколку удари со раце и нозе. Скопјаните

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

Инцидентот се случил околу 2 часот , а инволвирани биле шест лица.  Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови на коњаницата кои се удирале со раце и нозе. Која е причината за тепачката информации нема.. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. За да ги смири, тој од службениот пиштол испукал

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Скопје, 1 август 2020 () – Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус . Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и петмина скопјани од коњаницата Лисиче од другата страна. Тие меѓусебно си размениле по неколку удари. Заради

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и петмина скопјани од коњаницата Лисиче од другата страна. Тие меѓусебно си размениле по неколку удари. Заради

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух

Петмина лисичани кои биле дел од коњаница се степале со крушевчанец на Гумење, а полициски службеник предупредувачки пукал во воздух за да ја прекине тепачката. -Синоќа во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од

Христоски: Дали Рашела Мизрахи со приврзаниците синоќа дивееле во Крушево?!

Христоски: Дали Рашела Мизрахи со приврзаниците синоќа дивееле во Крушево?!

Тој додава дека во Крушево нема место за насилници, вандали и нивно нечовечко однесување со демонстрирање сила или моќ врз мирното население во пресрет на празникот. Градоначалникот на Крушево Томе Христоски прашува дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и стварале немир врз мирољубивото население

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и петмина скопјани од коњаницата Лисиче од другата страна. Тие меѓусебно си размениле по неколку удари. Заради

Тепачка на Гумење меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Тепачка на Гумење меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

На 01.08.2020 во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје (биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Kоњаници од Лисиче се тепале во Крушево, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Kоњаници од Лисиче се тепале во Крушево, полицаец пукал во воздух за да ги смири

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и петмина скопјани од коњаницата Лисиче од другата страна. Тие меѓусебно си размениле по неколку удари. Заради

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови на коњаницата кои се удирале со раце и нозе. За да ги смири полицаецот од службениот