Русинот Игропуло е замената за Толедо во Висла

Минатата недела европскиот првак Вардар го официјализираше трансферот на бразилскиот интернационалец Толедо од Висла Плок. Полскиот вицешампион брзо се врати на пазарот да пронајде замена и денес потпиша договор со 34-годишниот Константин Игропуло. Рускиот интернационалец има импресивна кариера, настапи за Барселона, Колдинг и Фуксе Берлин, а последен