Маџовски: Хендикепирани сме, но ќе го дадеме максимумот да одиграме добар меч

Битолската публика за последен пат оваа сезона ќе гледа градско дерби во ракометната Суперлига. Еурофарм Работник и Пелистер го играат последниот овосезонски меѓусебен натпревар, а истиот е од огромно значење за двете екипи. „Зелено-белите“ мораат да победат доколку сакаат да останат во игра за Европа, додека Еурофарм посакува да се зацврсти на втората