притисни ентер »

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)

Вардар 1961 го запиша првиот пораз оваа сезона. Серијата на Веселин Вујовиќ и неговите момци ја прекина Монпеље, во СЦ „Јане Сандански“ славеше со 25-31 (11-15) во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Гостите добро го анализираа двократниот освојувач на европската титула, бековите беа добро затворени. Монпеље лесно и по вторпат дојде до целиот

ПОЛУВРЕМЕ: Вардар има негатива од четири гола против Монпеље

ПОЛУВРЕМЕ: Вардар има негатива од четири гола против Монпеље

Вардар 1961 по првото полувреме против Монпеље во рамките на 4. коло во Лигата на шампиони има негатива од четири гола (11-15). Засега фали експлозивноста која ја гледавме на претходните мечеви, ја нема дефанзивата, ниту пак добра реализација. Ќе мора да се подигне нивото на игра за да „црвено-црните“ се вратат во мечот и останат непоразени. Македонскиот

Вардар загуби од Монпелје со 6 голови разлика

Вардар загуби од Монпелје со 6 голови разлика

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на четвртото коло во кое важеше за апсолутен фаворит на хартија. Веселин Вујовиќ ги имаше сите ракометари на располагање за првпат во сезоната, публиката дојде на трибините, но Вардар потфрли. Настрада од

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во ЛШ

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во ЛШ

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во ЛШ Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на четвртото коло во кое важеше за апсолутен фаворит на хартија. Веселин Вујовиќ ги имаше сите ракометари на располагање за првпат во сезоната, публиката

Прв пораз на Вардар, Монпелје со убедлива победа си замина од Скопје

Прв пораз на Вардар, Монпелје со убедлива победа си замина од Скопје

По одличниот старт на сезоната во Лигата на шампионите, Монпелје го спушти Вардар на земја откако во „Јане Сандански“ го победи со 31:25. Стартот на сезоната во Лигата на шампионите можеби ги крена вардаровите ракометари повисоко од реалноста, па оптимистичките изјави во пресрет на денешниот меч против Монпелје не се остварија. Францускиото тим одигра

Вујовиќ: Овој Вардар денес не личеше на тимот од претходните три кола

Вујовиќ: Овој Вардар денес не личеше на тимот од претходните три кола

Вардар денес го претрпе првиот пораз во новата сезона од Лигата на шампионите откако подобар од црвено-црните беше француски Монпелје со 25:31. По натпреварот прес-конференција одржа тренерот Веселин Вујовиќ. Вујовиќ истакна дека Монпелје заслужено победи бидејќи бил подобар во сите сегменти од играта. „Монпелје заслужено победи. Ниту еден момент не

Вардар не ја оправда фаворитската улога и претрпе прв пораз во ЛШ

Вардар не ја оправда фаворитската улога и претрпе прв пораз во ЛШ

Веселин Вујовиќ нагласи дека Вардар за првпат влегува како фаворит во еден натпревар на прес-конференцијата во воведот за мечот со Монпелје, но избраниците на искусниот ракометен стручњак не ја оправдаа ваквата улога и вечерва потфрлија во „Јане Сандански“. Француски Монпелје се покажа како исклучително незгоден противник уште во самиот вовед на пресметката

Монпелје беше равенка без решение - прв пораз за Вардар! (ФОТО)

Монпелје беше равенка без решение - прв пораз за Вардар! (ФОТО)

Вардар не успеа да ја продолжи чудесната игра од претходните два домашни натпревара во Лигата на шампионите и го претрпе првиот пораз оваа сезона, со 25-31. Монпелје имаше одговор за секој потег на Вардар, висока и тешко пробојна одбрана и на крај заслужени два бода, кои го турнаа македонскиот првак на петто место во групата А. Работите „замирисаа“

Прв пораз за Вардар сезонава во ЛШ: Монпелје до победа во Скопје

Прв пораз за Вардар сезонава во ЛШ: Монпелје до победа во Скопје

Вардар денес го игра натпреварот против Монпелје во рамките од Лигата на шампионите. Мечот за почна со минута молк во чест на Јулијана Николиќ поранешната репрезентативка и член на ЖРК Вардар. Францускиот тим започна подобро отвори со 0:2, а дојде и до три разлика 5:8. Тогаш Веселин Вујовиќ повика тајм-аут, па Вардар почна да игра и подобро. На средина

Прв пораз на Вардар во ЛШ, Монпелје сурово ги казни грешките на „црвено-црните“

Прв пораз на Вардар во ЛШ, Монпелје сурово ги казни грешките на „црвено-црните“

Прв пораз на Вардар во ЛШ, Монпелје сурово ги казни грешките на „црвено-црните“ Зоран Спасоски Пред 1 минута Прв пораз за Вардар сезонава во Лигата на шампионите/фото: Слободен печат/Драган Митрески Ракометарите на Вардар го доживеаја првиот пораз во Лигата на шампионите откако во четвртото коло од групата А загубија од Монпелје со 25:31 и тоа во СЦ

ФОТО: Вардар поразен од Монпелје, прв пораз во Лигата на шампионите

ФОТО: Вардар поразен од Монпелје, прв пораз во Лигата на шампионите

Вардар не ја оправда фаворитската улога против Монпелје, екипата од Франција запиша победа со 31-25 и му го нанесе на црвено-црниот тим првиот пораз во Лигата на шампионите. Монпелје водеше од првата до последната минута во Скопје, најефикасен кај Вардар, Тимур Дибиров со 7 гола.

ЛШ: Вардар немоќен, Монпелје запиша победа во СЦ „Јане Сандански“

ЛШ: Вардар немоќен, Монпелје запиша победа во СЦ „Јане Сандански“

Вардар не ја оправда фаворитската улога во Скопје против Монпелје, екипата од Франција запиша победа со 31-25 и му го нанесе на црвено-црниот тим првиот пораз во Лигата на шампионите. Монпелје водеше од првата до последната минута во Скопје, Вардар во ниту еден момент не стигна до нерешен резултат или водство и заслужено загуби. Француската екипа во

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)

Прв пораз за Вардар во ЛШ, Монпеље со цел плен од Скопје (ФОТО)

Вардар 1961 го запиша првиот пораз оваа сезона. Серијата на Веселин Вујовиќ и неговите момци ја прекина Монпеље, во СЦ „Јане Сандански“ славеше со 25-31 (11-15) во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите. Гостите добро го анализираа двократниот освојувач на европската титула, бековите беа добро затворени. Монпеље лесно и по вторпат дојде до целиот