притисни ентер »

Опција која на многумина ќе им се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во главата

Опција која на многумина ќе им се допадне: Запеј му на Google и дознајте го имете на песната која ви се врти во главата

ИЗВОР Скопје24 | октомври 17, 2020 На секој еден од нас со сигурност му се случило барем еднаш во животот, во главата да му се заглави некоја позната мелодија, но да не го знаеме тескстот или името на песната, а тоа знае да биде многу фрустрирачко. Доколку сте и вие еден од тие, имаме добра вест! Со најавените ажурирања на апликацијата Google Search,

Свиркајте си и најдете си ја песната на Google

Свиркајте си и најдете си ја песната на Google

Google оди чекор понапред во обидот да го неутрализира целосно популарниот сервис за пронаоѓање песни Shazam со нивната нова услуга за корисниците која е уникатна. Наместо да го вклучите звучникот за препознавање, доколку некоја песна ви се мота во глава, сте ја слушнале на радио или во кафе бар, сега ќе може да најдете преку Google како се вика и

Новата Google функција помага при пронаоѓањето на песни (ВИДЕО)

Новата Google функција помага при пронаоѓањето на песни (ВИДЕО)

СОФТВЕР , Тренди Новата Google функција помага при пронаоѓањето на песни (ВИДЕО) 7 минути 1 1 Најновиот додаток на Google Search за мобилни уреди може да го регистрира пеењето или свиркањето на корисникот за идентификување на песните. Опцијата „hum to search“ се активира кога корисникот ќе запраша “what is this song?/која е оваа песна?”, а потоа најдобро