притисни ентер »

Почина професионалниот борец Роки, таткото на Двејн Џонсон

Почина професионалниот борец Роки, таткото на Двејн Џонсон

Почина професионалниот борец Роки Џонсон, таткото на холивудскиот актер Двејн Џонсон. Роки почина на 76 години, пренесува „Метро. Причините за смртта засега не се познати. Веста за смртта ја објави американската компанија која се занимава со професионално борење World Wrestling Entertainment. „Тажни сме поради заминувањето на Роки. Сакаме да изразиме

Почина професионалниот борец Роки, таткото на Двејн Џонсон

Почина професионалниот борец Роки, таткото на Двејн Џонсон

Почина професионалниот борец Роки Џонсон, таткото на холивудскиот актер Двејн Џонсон. Роки почина на 76 години, пренесува „Метро. Причините за смртта засега не се познати. Веста за смртта ја објави американската компанија која се занимава со професионално борење World Wrestling Entertainment. „Тажни сме поради заминувањето на Роки. Сакаме да изразиме

Почина таткото на славниот актер- познатиот боксер се прослави со оваа борба која ја памети целиот свет (ВИДЕО)

Почина таткото на славниот актер- познатиот боксер се прослави со оваа борба која ја памети целиот свет (ВИДЕО)

Почина таткото на славниот актер- познатиот боксер се прослави со оваа борба која ја памети целиот свет (ВИДЕО) Роки Џонсон таткото на легендарниот Двејн Џонсон кој беше познат борач почина во средата на 75 годишна возраст, пренесуваат светските медиуми. Тој започнал да се бори во 1964-та година работејќи на тоа да стане најпозната ѕвезда во САД. 

Тага во семејството на Карпата: Почина таткото на Двејн Џонсон

Тага во семејството на Карпата: Почина таткото на Двејн Џонсон

Таткото на Двејн Џонсон, професионалниот борец Роки Џонсон, почина во 76 година, пишува Метро. Причината за смртта засега е непозната. Веста за смрта на борачот ја објави американската фирма која се занимава со професионално борење „World Wrestling Entertainment“. „Тажни сме бидејќи Роки почина. Изразуваме сочувство до семејството Џонсон, пријателите