притисни ентер »

Јубилеен 50-ти епски дуел Федерер – Ѓоковиќ

Јубилеен 50-ти епски дуел Федерер – Ѓоковиќ

Ѓоковиќ во три сета го елиминира Раониќ, а Федерер спаси седум меч-топки против Сандгрен, по што 50-ти пат ќе се сретнат меѓу себе, четврти пат во полуфинале на Австралија опен и првпат по незаборавниот дуел лани во финалето на Вимблдон Очекувано полуфинале на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен. Бранителот на титулата, седумкратниот победник