притисни ентер »

Полуфиналето Ѓоковиќ-Федерер под знак прашалник

Полуфиналето Ѓоковиќ-Федерер под знак прашалник

Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ треба да се сретнат во четврток во полуфиналето на Австралија Опен, но прашање е дали дуелот воопшто ќе се одигра. Швајцарецот е повреден и неизвесно е дали ќе може да настапи. „ Бев загрижен по медицинскиот тајм-аут, се надевам дека се е биде решено по доаѓањето на докторот, но тоа овој пат не беше случај.“ – истакна

Полуфиналето Ѓоковиќ-Федерер под знак прашалник

Полуфиналето Ѓоковиќ-Федерер под знак прашалник

Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ треба да се сретнат во четврток во полуфиналето на Австралија Опен, но прашање е дали дуелот воопшто ќе се одигра. Швајцарецот е повреден и неизвесно е дали ќе може да настапи. „ Бев загрижен по медицинскиот тајм-аут, се надевам дека се е биде решено по доаѓањето на докторот, но тоа овој пат не беше случај.“ – истакна