притисни ентер »

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј најави крај на кариерата, а прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. – Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш

Мареј во солзи најави дека ќе стави крај на кариерата

Мареј во солзи најави дека ќе стави крај на кариерата

Британскиот тенисер Енди Мареј одржа многу емотивна прес-конференција во Мелбурн каде најави дека Вимблдон можеби ќе му биде последниот турнир во кариерата. Мареј во неколку наврати имаше солзи в очите додека зборуваше за проблемите со колкот што го мачат изминативе две години. „Не се чувствувам добро. Се мачам долго време и многу пропатив во изминативе

Не можам против повредите, по Вимблдон заминувам?!

Не можам против повредите, по Вимблдон заминувам?!

Eден од подобрите тенисери на денешницата,  Енди Мареј на емотивна прес-конференција во Мелбурн најави дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколкупати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. „Не се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу страдав во последните 20

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!

Енди Мареј емотивно најави крај на кариерата!

Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколку пати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. Не се се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу патев во последните 20 месеци. Сè направив за да се чувствувам

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. -Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата

(Видео) Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

(Видео) Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Британскиот тенисер, Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколку пати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. „Не се се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу патев во последните 20 месеци. Се направив

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Крајот на златното доба во тенисот најавен во солзи

Енди Мареј ќе престане да игра тенис поради проблемите со повредата на колкот Ерата на „големата четворка“ во тенисот, која според многумина претставува златно доба во белиот спорт, полека се ближи кон нејзиниот крај, откако Британецот Енди Мареј (31) најави дека ќе ја заврши кариерата сезонава, на денешната прес-конференција во Мелбурн. – Му кажав

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. Причината за оваа одлука на Мареј е болка во бутот. Британецот се повреди во јули 2017 година, а во јануари 2018 година, тој беше опериран. Мареј е победник

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш да

Откако Енди Мари најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Откако Енди Мари најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мари утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. -Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш

(Видео) Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

(Видео) Енди Мареј низ солзи најави крај на кариерата

Британскиот тенисер Енди Мареј на емотивна прес-конференција во Мелбурн најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколкупати со солзи во очите раскажувал за сите проблеми со кои се соочил во изминатите две години. „Не се чувствувам добро. Долго време се мачам, многу страдав во последните 20 месеци. Сè направив за

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Дел Потро до Мареј: Продолжи да се бориш

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро ја коментираше одлуката на Енди Мареј да ја заврши својата кариера. Претходно, британскиот тенисер објави дека Вимблдон ќе биде неговиот последен турнир. Енди, само што ја гледав твојата прес-конференција. Те молам продолжи да се бориш. Можам да ја замислам твојата болка и тага. Се надевам дека ќе можеш да

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Откако Енди Мареј најави крај на кариерата, прв со коментар се јави Рафа Надал

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. Мари кој е освојувач на три Грен слем турнири и е поранешен тенисер број еден во светот истакна дека не може да ги надмине проблемите со повредата на колкот и дека големото натпреварување што

„Енди ти си шампион, не се откажувај“

„Енди ти си шампион, не се откажувај“

Голем број на тенисери се јавија со пораки на поддршка за Енди Мареј, кој на прес конференција во Мелбурн најави крај на кариерата. На новинарите Мареј им изјави дека годинешниот Австралија опен веројатно ќе биде негов последен, а се надева дека ќе може да издржи до Вимблдон, а потоа да замине в пензија. Мареј, неколку пати и со солзи во очите, на

Енди Мареј во солзи најави крај на кариерата во Мелбурн

Енди Мареј во солзи најави крај на кариерата во Мелбурн

Енди Мареј изјави дека планира да се повлече од тениските терени по годинашниот Вимблдон, но стравува дека нема да го дочека тоа и дека Отвореното првенство на Австралија ќе му биде последен турнир. Трикратниот гренд слем победник, кој тешко заздравува од операцијата на колкот, се расплака на денешната прес-конференција во Мелбурн, во пресрет на стартот

Енди Мареј со солзи во очите најави крај на кариерата! (ВИДЕО)

Енди Мареј со солзи во очите најави крај на кариерата! (ВИДЕО)

Енди Мареј со многу емоции соопшти дека порди повредата на колкот ќе мора да ја прекине тениската кариера, но се надева дека ќе може да настапи на Вимблдон. Најголемата британска тениска ѕвезда, Енди Мареј поради проблеми со колкот ќе стави крај на кариерата, целта му е последен негов турнир на биде Вимблдон. „Не знам дали со вакви болки ќе можам да