притисни ентер »

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Џанлуиџи Донарума веќе неколку сезони е незаменлив меѓу диреците на Милан, и еден од најдобрите голмани во моментов во Светот, иако пред неколку дена го прослави својот само 21. роденден. Повторно се шпекулира со негово заминување, но сето тоа тој го демантираше. „Го сакам овој клуб, навивам за Милан и сакам да бидам уште подобар. Така ќе биде се додека

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Џанлуиџи Донарума веќе неколку сезони е незаменлив меѓу диреците на Милан, и еден од најдобрите голмани во моментов во Светот, иако пред неколку дена го прослави својот само 21. роденден. Повторно се шпекулира со негово заминување, но сето тоа тој го демантираше. „Го сакам овој клуб, навивам за Милан и сакам да бидам уште подобар. Така ќе биде се додека

Донарума: Играв против многу напаѓачи, но најмногу се плашам од Роналдо

Донарума: Играв против многу напаѓачи, но најмногу се плашам од Роналдо

Џанлуиџи Донарума веќе неколку сезони е прв голман на Милан иако неодамна го прослави 21. роденден. Донарума дебитираше за Милан на само 16 години и од тој момент е прв голман овој тим. Пред неколку години беше на мета на навивачите затоа што сакаше да замине, но на крајот се одлучи да го продолжи договорот до летото 2021 година. Но, повторно почна

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Донарума откри од кој играч најмногу стравува

Џанлуиџи Донарума веќе неколку сезони е незаменлив меѓу диреците на Милан, и еден од најдобрите голмани во моментов во Светот, иако пред неколку дена го прослави својот само 21. роденден. Повторно се шпекулира со негово заминување, но сето тоа тој го демантираше. „Го сакам овој клуб, навивам за Милан и сакам да бидам уште подобар. Така ќе биде се додека

Лампард го отпиша Кепа, замената доаѓа од Италија

Лампард го отпиша Кепа, замената доаѓа од Италија

Менаџерот на Челси, Френк Лампард, нема дилеми, и порача на управата дека сака нов голман и неговиот избор е Џанлуиџи Донарума. Италијанскиот репрезентативец не сака да остане во Милан, не верува во проектот на „Сан Сиро“ и веќе одби да седне на маса да преговара за нов договор. Актуелниот му истекува идното лето и неговиот агент, контроверзниот Мино

Челси ќе го менуваат Кепа со Донарума?

Челси ќе го менуваат Кепа со Донарума?

Челси влегуваат во трката за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, тврди италијанскиот „Калчомеркато“, одлука што може да значи крај на престојот на најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага на „Стемфорд бриџ“. Според италијанските извори, Френк Лампард смета дека Донарума е далеку подобар голман од Кепа, со кого влезе во конфликт оваа сезона по

Челси тргнува по потписот на Донарума

Челси тргнува по потписот на Донарума

Челси, на лето ќе влезе во трка за голманот на Милан, Џаннлуиџи Донарума. „Calciomercato“ пишува дека Френк Лампард се насочил кон голманот на „росоњерите“ кој би бил о идеална замена за Кепа Аризабалага, која летово можно е да го напушти „Стемфорд Бриџ“. Лондончаните ќе имаат тешка задача да го доведат Италјанецот, откако за него интерес пројавија